114. rocznica urodzin Jana Kiepury. Jak miasto uczci jubileusz „chłopaka z Sosnowca”?

Przed nami wyjątkowe święto – rocznica urodzin największego tenora XX wieku, jednej z najważniejszych postaci w historii Sosnowca.


Jan Kiepura - fot. WikiZagłębie

Jan Kiepura – fot. WikiZagłębie

Jan Wiktor Kiepura urodził się 16 maja 1902 roku w niewielkim domu przy ul. Majowej 6 w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. W późniejszych latach dzięki niezwykłemu talentowi i wielu sukcesom zaczęła o nim pisać prasa na całym świecie, a on sam stał się obywatelem świata. Nigdy jednak nie zapominał o swoim rodzinnym mieście.

W najbliższy poniedziałek mija 114. rocznica urodzin tego wielkiego sosnowieckiego śpiewaka. Z tej okazji miasto we współpracy z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury przygotowało specjalne wydarzenie – koncert w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

CHCESZ POZNAĆ HISTORIĘ CHŁOPAKA Z SOSNOWCA? KLIKNIJ TUTAJ

W programie przewidziane są najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth. Podczas koncertu będzie można usłyszeć Karolinę Wieczorek (sopran), Oskara Jasińskiego (tenor) oraz Pawła Sobierajskiego (tenor). W roli prowadzącego zobaczymy i usłyszymy tenora Pawła Sobierajskiego.

Bilety na ten jubileuszowy koncert dostępne są w cenie 20 i 25 złotych w kasie Energetycznego Centrum Kultury oraz kasie sali koncertowej Muza.

Koncert poprzedzi część oficjalna. – O godzinie 13:00 nastąpi złożenie kwiatów na ulicy Majowej czyli w miejscu, gdzie mieszkał Kiepura, a o 13:30 kwiaty zostaną złożone pod pomnikiem Jana Kiepury na Placu Stulecia (Patelnia). Następnie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na uroczysty koncert, który odbędzie się o 19:00 w Muzie – mówi przedstawiciel biura prasowego sosnowieckiego magistratu.Powiązane posty