Większość głosujących chce budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu [WYNIKI KONSULTACJI]

W poniedziałek poznaliśmy wyniki konsultacji społecznych w sprawie budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który ma powstać na Górce Środulskiej w Sosnowcu.

Zagłębiowski Park Sportowy - fot. JSK Architekci

Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

W poniedziałek w sosnowieckim magistracie przedstawiono wyniki konsultacji, w których oddano 5580 głosów (290 było nieważnych). Na 5290 głosów ważnych na TAK (83 proc.) opowiedziało się 4386 mieszkańców Sosnowca, przeciw było 904 (17 proc.).

– Nie jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Zadowolony byłbym, gdyby w konsultacjach udział wzięli wszyscy mieszkańcy. Na pewno będziemy zastanawiać się, jak w przyszłości poprawić frekwencję wśród sosnowiczan – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

Konsultacje rozpoczęły się 15 marca i trwały do 5 kwietnia. Na ankiecie, która trafiły do wszystkich gospodarstw domowych, można było podać dane 4 osób, wraz z adresem zamieszkania i numerem telefonu oraz zakreślić odpowiedź na pytanie „Czy Twoim zdaniem powinien powstać Zagłębiowski Park Sportowy?”

W konsultacjach wziąć udział mógł każdy mieszkaniec Sosnowca bez względu na wiek. Spośród 4386 osób, które opowiedziały się za budową Zagłębiowskiego Parku Sportowego aż 3981 to osoby powyżej 18. roku życia, 485 to osoby młodsze. Jeśli chodzi o przeciwników, to na 904 głosy 850 to osoby pełnoletnie, a 54 to osoby niepełnoletnie.

Urzędnicy na poniedziałkowej prezentacji przedstawili także, jak głosowano w poszczególnych 16 okręgach konsultacyjnych. Najwięcej głosów oddano w Centrum (TAK – 815, NIE – 158), na Pogoni (TAK – 624, NIE – 137), w Zagórzu Południe (TAK – 569, NIE – 118), na Środuli (TAK – 429, NIE – 110), Klimontów/Dańdówka (TAK – 390, NIE – 80), Zagórze Północ (TAK – 321, NIE – 73). Najmniej głosów głosów oddano w Ostrowach Górniczych (TAK – 30, NIE – 5).

Zagłębiowski Park Sportowy to stadion mogący pomieścić 12 tysięcy osób, hala sportowa oraz lodowisko. – Chcemy, aby te obiekty były funkcjonalne przez cały rok. Aby mieszkańcy mogli wyjść na spacer, zjeść dobry obiad, kolację i spędzić wieczór. Jest miejsce na restaurację, siłownie, kluby, jest tez muzeum sportu. Ma to być miejsce dla wszystkich mieszkańców, nie tylko tych, którzy interesują się sportem. Będą się tu odbywały koncerty. Myślę, że będzie to perełka całego regionu – przekonuje prezydent Chęciński.

Miejscy urzędnicy wyceniają inwestycję na ok. 150 mln zł. – Będziemy szukać różnych źródeł finansowania. Sosnowcem zainteresowanych jest coraz więcej firm i nie wykluczamy np. partnerstwa publiczno-prywatnego – przekonywał Chęciński.

Przy okazji konsultacji, mieszkańcy pytali m.in. o koszty utrzymania. – Na razie nie wiemy dokładnie, jaki będzie koszt utrzymania. Możemy tylko porównywać z innymi obiektami sportowymi. W Gdyni jest to ok. 2,5-3 mln zł rocznie, a w Gliwicach ok. 3-4 mln – mówił Arkadiusz Chęciński.

Pytano też, czy nie lepiej wyremontować już istniejących obiektów. – Często powtarza się, że my tutaj w Sosnowcu mamy wszystko. Tak naprawdę nie mamy nic. Chcemy wybudować nowoczesne obiekty, bo koszty modernizacji i dalszego utrzymywania są coraz wyższe. Stadion Zimowy jest w opłakanym stanie, podobnie hala przy Żeromskiego i Stadion Ludowy – podkreślił prezydent.

Niewykluczone, że nowe obiekty powstaną w tym samym czasie. – Tak jak mówiliśmy w lutym, podczas ogłaszania wyników konkursu na koncepcję ZPS, będzie możliwość etapowania inwestycji, ale chciałbym, aby nowe obiekty budowane były naraz. Wszystko zależy oczywiście od rozmów z naszymi potencjalnymi partnerami – odpowiadał Arkadiusz Chęciński.

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma się rozpocząć w 2017 roku i potrwać 2-3 lata.

CZYTAJ TAKŻE: Tak będzie wyglądał Zagłębiowski Park Sportowy. Za koncepcję odpowiadają twórcy Stadionu NarodowegoPowiązane posty

 • lolek

  Ale przecież Civis nie chciał ;( Jak tak można…

  • Civis

   Konsultacje, konsultacjami. Ale to ja podejmę decyzję o budowie, bądź nie, tego stadionu. Jeszcze się zastanawiam.

 • bejz kik

  Panie Załęski, to teraz niech Pan napisze do swojego kolegi chęcińskiego (jak to wynika z fejsa) o to aby doprowadził do publicznej debaty na temat stadionu. Skoro całe 2,5% mieszkańców zadeklarowało „za” to chyba będzie musiał wytłumaczyć całej reszcie sens budowy. Do dzieła głosie ludu

  • ksiądz

   Przestań zamulać smutny człowieku, nikogo twoje kwękanie nie interesuje.Większość mieszkańców chce stadionu i tyle.

   • bejz kik

    większość czyli 2,5%? no to większość. Masz 200 mln na stadion, to się zrzuć z chęcińskim i sobie postawcie

   • elkomemndante

    Oj Antoni. idz na spacer.

   • bejz kik

    a co, jak chęciński znajdę na ulicy 200mln?

   • Kikoman

    Płacz i zgrzytanie zębami. Radziłbym poczytać co to jest demokracja. Różnica jest taka że gdyby w referendum projekt przepadł nie darłbym ryja tak jak wy. Trzeba było się zmobilizować i głosować.

   • bejz kik

    a co ma wspólnego demokracja z tą manipulacją chęcińskiego?

   • Kogut

    Masz dowody wal do PROKURATURY!!! Czytać się nie da tego ujadania.

   • bejz kik

    pewnie się to koguciku w prokuraturze skończy, nic się nie martw

   • vox populi

    Myślę że Pan prędzej wyląduje w prokuraturze za swoje chamskie wpisy. Z takim osobnikiem dyskusja jest zbędna. Widzę ze stosuje pan staropolską zasadę że kto się wpisze ostatni ten ma rację. Na szczęście tak to nie działa.

   • bejz kik

    🙂 ależ biegnij przyjacielu, biegnij. Mnie bardzo łatwo zidentyfikować, nie kryję się. Ciekawe jaki wniesiesz zarzut? mówienie wprost o głupocie? no to może być ciekawe. A więc raz dwa, w podskokach bohaterze

   • marek

    CIULU jest jeden to niech go wyremontuja a nie biegajacy kibole pod nosem nam sa tu potrzebni!

   • red one

    ciulu ? Jesteś ze śląska kormelu ?

   • steveminion

    4386 głosów na 200 tys mieszkańców to nie jest większość. Czyżby elektorat PiSu? Oni tez myślą, że 19% to cały naród…

  • Antoni

   Panie drogi. Zluzuj pośladki. trzeba było zmobilizować osiedlowe towarzystwo do głosowania. Teraz żale wylewaj pod osiedlową ścianą płaczu.

 • Sosnowiczanin

  „Na ankiecie, która trafiły do wszystkich gospodarstw domowych”. Nie dziwne, że najmniej głosów było na Ostrowach, skoro ankiety na oczy nie widziałem. Tak trudno przesłać te ankiety aby dotarły do wszystkich? Czym je przesyłano? Gołębiami?

  • Jarek

   można było pobrać ankietę ze strony UM i ją później zeskanować i wysłać. Takie proste a jednak trudne ? Wystarczyło pomyśleć

   • MIESZKANIEC

    to nam ma zalezec czy im na poznaniu opini?!A moze nie ma sie dostepu do neta pamietaj ze starsi ludzie nie posiadaja komputerow itp, tak ciezko pomyslec o nich czy niee??!No chyba ze sie jest egoista!I

   • Jarek

    Z tych wszystkich komentarzy tutaj wynika, że osoby starsze nie chcą tego sportowego kompleksu. A drudzy to Ci, którzy są w opozycji do obecnie sprawującego rządy miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego.

   • bejz kik

    nie w opozycji do jakiegoś prezydenta tylko do jego idiotycznego pomysłu (a właściwie własnego interesu)

  • iwa

   ja tez nie a mieszkam na sroduli!

 • Przemo440

  Mamy demokrację, temat jest zamknięty.

  • bejz kik

   mechanizmy demokracji trzeba umieć wdrażać w życie. Jeśli tego nie rozumiesz to znaczy że cię chęciński orżnął na grubą kasę. bo to cwaniak

   • 10cmponadchodnikami

    Czemu kryjesz się za kolejnym nikiem drogi Antoni Chudej? Zapomnialeś zmienić fotkę przy koncie 🙂

   • bejz kik

    nie kryję się drogi kolego. Cieszę się jednak że twój zmysł dedukcji i wrodzone umiejętności detektywistyczne pomogły ci odkryć ten fakt. a że on był od dawna jasny (chociażby te same treściowo posty w różnych miejscach) to tam przemilczmy. Zaraz zobaczę czy 10cmponadchodnikami to twoje nazwisko na fejsie

   • Jurand ze Spychowa

    Tak myślałem że ci wszyscy pieniacze to jeden góra dwóch delikwentów pod zmienionymi nickami. chudej, civis, bejzkik, zgrzyt, Marcin S. z facebooka. Skacze tylko po forach raz logując się raz jako anonim. Pięknie frustracie.

   • bejz kik

    chciałbyś synku no nie? oj chciałbyś 🙂

   • Przemo440

    Demokracja nie podlega regulacji a to rozumiem miałeś na myśli pisząc o wdrażaniu, chyba że w domyśle mówimy o modelu chińskim, Tutaj zwyczajnie społeczeństwa Sosnowca uznało ten temat za mało istotny i tyle – strata tych co marudzili a nie zadziałali. Co do Pana Chęcińskiego to być może jest cwaniakiem (jak każdy polityk) ale zdecydowanie cenię go bardziej niż poprzednika-pozoranta.

 • Mix

  jak trafiła do wszystkich mieszkańców skoro ankiety na oczy nie widziałem

 • Włodziu

  głosowałem na chęcińskigo, ale już zaczyna tęsknić za górskim. przynajmniej chłopina nie wymyślał pomysłów, które na lata będą ciążyć miastu

  • Jarek

   Podaj mi co zrobił takiego dobrego Pan Górski jak był prezydentem miasta , a co Pan Chęciński. Moim zdaniem a mam do niego prawo Chęciński bije na głowę Górskiego. Chęciński jaki jest taki jest, ale umie odnaleźć się w każdej sytuacji a Górskiemu jedynie co wychodziło to dbanie o centrum miasta i o swoich kolesi.

   • aaa

    Paradoksalnie największą zasługą Górskiego w porównaniu z Checinskim może być to że nic nie zrobił

   • kleks

    a jakie dokonania podasz chęcińskiego? o doniczkach nie wspominaj

   • Marek

    oprócz doniczek chyba jeszcze niczego nie zdążył zrobić i wątpię aby coś pożytecznego wymyślił dla miasta. przypuszczam, że skupi się tylko na stadionie bo to najłatwiejsze. licząc, że stadion da 2 kadencje może się przeliczyć jak patrze na frekwencje, poza tym jak stadion będzie już w budowie to kibice będą mieli gdzieś wybory, a część z nich jak dorośnie to zmieni zdanie co do potrzeby tego obiektu

   • bejz kik

    umie się odnaleźć w każdej sytuacji? no stary, to wielka zaleta, np zawalił rozbiórkę wiaduktu ale tak zamieszał, że wyszło że to jego sukces. przecież to parodia pijaru

  • Jurand ze Spychowa

   Pamięć dobra ale krótka. A kto za grube miliony przebudował patelnię i postawił dwa szklane budynki ma Warszawskiej i Modrzejowskiej?! Wtedy też wieszczono rychły koniec miasta, bo wypuszczono miejskie obligacje. Kasa była zbliżona. Marazm Kazimierza już dopadł mieszkańców.

   • Włodziu

    przynajmniej do tych szklanych budynków nie musimy dokładać milionów na utrzymanie, a do stadionu będziemy musieli

   • Kogut

    Proponuję złożyć akces do PIS-u na pewno mają jakieś wolne etaty w ministerstwie finansów. Samych ekspertów z ekonomii mamy w tym Sosnowcu.

   • bejz kik

    no widzę, że ty jesteś pierwszym ekonomem tej wsi

   • aaa

    nie pisz bzdur. przebudowa patelni i emisja obligacji była za Czarskiego

   • Kogut

    Czyli w czasach gdy Kazimierz był zastępcą Prezydenta i Czarski przygotowywał go zajęcia najwyższego stolca. Jaki vicek zapewne o niczym biedak nie wiedział. Kazdy kto głosował w wyborach samorządowych wiedział jakie jest jest zdanie Arkadiusza Chęcińskiego i Macieja Adamca w sprawie stadionu. Nagle wszyscy(jakieś 10 osób) są zaskoczeni.

 • Drpripokwo

  Przeczytałem o konsultacjach w sprawie ZPS w kilku mediach, a tu taka licha frekwencja. W czym jest problem? Dlaczego taka słaba frekwencja? Wie ktoś coś?

 • steveminion

  4386 głosów na Tak na 200 tys mieszkańców. Naprawdę nikomu w UM to nie dało do myślenia? Będzie jak z ostatnimi wyborami, 19% poparcia i wybrał nas cały naród…
  Co ciekawe, do zapełnienia stadionu trzeba 3 razy więcej ludzi niż głosujących na Tak 🙂

 • macio

  Jeżeli prezydent zgodzi się po tych „konsultacjach” na budowę stadionu – „liliputa” prawdopodobnie kolejne lata spędzie na ławie oskarżonych, w związku z wydatkowaniem środków publicznych, wbrew woli mieszkańców. Jeśli odejmiemy od głosów ZA osoby zatrudnione w urzędzie i spółkach (łącznie ponad 6 tysięcy osób) może okazać się, że za stadionem w Sosnowcu opowiedziało się raptem kilkaset osób. Trudno nie przypuszczać bowiem, żeby pierwszą decyzją jego następcy nie było skierowanie wniosku do organów ścigania.

  • boos11

   proszę zatem złożyć petycję do prezydenta w tej sprawie. ja dostałem ulotkę i zagłosowałem na tak. Mnie się pomysł podoba. Jak widzę, kilka osób w opozycji do projektu nie podoba się budowa tych obiektów. rozmawiałem z wieloma znajomymi na ten temat i większość jest na tak. Skoro w Twoim otoczeniu ludzie są przeciwni, proszę o petycję.

   • bejz kik

    a masz kasę na ten stadion?

 • Kazik

  Hucpa nie konsultacje. Który urzednik pozwoli sobie podać wszystkie dane i głosować na nie, każdy sie boi stracić ciepła posadkę.
  Ten cały stadion szumnie zwany Zagłębiowskim Parkiem Sportowym to nieporozumienie i stawianie sobie pomników za publiczne pieniądze. I jak juz tak „Zagłębiem” (jako regionem nie klubem) wycieracie sobie gęby to: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19957877,nowe-pomysly-wojewodztwo-slasko-malopolskie-albo-czestochowskie.html
  kto dał wam prawo wypowiadania sie w imieniu mieszkańców Zagłębia?

 • Sosnowiczanin

  WSCHODNI SOSNOWIEC – LUDZIE NIE MIELI ANKIET W SKRZYNKACH !!!!

 • Zdziwiony

  Żądam lepszego lodowiska kosztem hali/stadionu!

 • bleble

  Ja tam nic nie dostalem do skrzynki

 • Takijedenzcentrum

  Sosnowiec centralny – również brak ankiet!!!

 • boos11

  Szkoda, że miasto nie dostosowało elektronicznego systemu z budżetu obywatelskiego, aby można było głosować przez internet. Przecież system już mają. Jestem pewien, że wynik byłby dużo bardziej klarowny. Większa część mieszkańców zagłosowała by w sprawie projektu – bo było by łatwiej. Niestety wydano kasę na ulotki i logistykę…

 • Mara

  Ja nie wierzę, że to całe głosowanie było uczciwe. Od początku było wiadomo, że musi być „na tak” bo Prezydent już postanowił! Nigdzie nie było żadnej wzmianki o tym, co jeśli ludzie zagłosują „na nie” – nie było, gdyż taka opcja nie była brana pod uwagę, a pseudo-referendum miało być tylko podkładką i jego wynik był do przewidzenia od samego początku.

 • Civis

  Konsultacje, konsultacjami. Ale to ja podejmę decyzję o budowie, bądź nie, tego stadionu. Jeszcze się zastanawiam. Także zobaczymy.

 • zyga

  Jakie konsultacje ja mieszkam na Środuli i o dziwo nikt ze mną nie konsultował niczego.Proponowałbym kontrole ABW

 • sosnowieczrobiłsiefikcją

  No ale słuchajcie, czemu służył zabieg, że mogą niepełnoletni głosować? Rozwydrzone, młode przegrywy pijace tatre, bez pomysłu na swoje zycie dla swojej niby miłosci zrobią wszystko. Ja byłem od poczatku na NIE, ale zobaczyłem jak to ma funkcjonować to olałem, bo i tak nic to nie da. Życze upadkowi naszemu miastu, może coś to nauczy kogoś.

  • bejz kik

   stary ale chęciński swoje dostanie, nic się nie martw. stracimy wyłącznie my, mieszkańcy

   • Kogut

    Prezydent to jakiś twój kolega że tak walisz po nazwisku? Czy też zwykłe buractwo z ciebie wyłazi. Myślę że to drugie.

   • bejz kik

    koleżko na szacunek to trzeba sobie zasłużyć a chęciński zrobił wszystko aby go stracić. Wstydziłbym się mieć za kolegę takiego bezczelnego chama jak on

   • vox populi

    Myślę że redakcja albo powinna kasować takie wpisy, albo to już jest zadanie dla odpowiednich służb. Internet tak rozzuchwalił wszelkiej maści pieniaczy, że wydaje im się że bezkarnie można opluwać ludzi w internecie. Internet nie jest anonimowy.

   • bejz kik

    ooo widzę że mówienie o bezczelnym chamie per bezczelny cham to dla towarzysza skandal? jak prawdziwy głos ludu powie jak myśleć należy o ukochanym słońcu sosnowca. A może to i sam prezydent nas zaszczycił komentarzem? służby mu się marzą 🙂

   • Kastjel

    Panie bejz kik. Jesteś pan na NIE. Każdy ma prawo do swojego zdania. Proszę jednak nie obrażać innych za to, że mają odmienne zdanie od pana. Jeśli chcesz pan coś zrobić w tej sprawie, to nie wystarczy hejtować tylko zabrać się do roboty i puki jest czas, może jakąś petycję wykonać.

   • bejz kik

    jak widzę Pan też nie rozumie. Ja nie jestem na „nie” ja od czterech miesięcy pytam chęcińskiego o szczegóły tej inwestycji i w sposób chamski, również ad personam jestem obrażany i zbywany. Petycje? Ależ wciąż nalegam na zorganizowanie debaty z mieszkańcami w UM, odpowiedź jest jedna „mam was w dupie”. Cierpliwość już dawno się skończyła, razem z narastającą butą i chamstwem chęcińskiego. I w odróżnieniu od takiego vox populi czy innego kogucika ja to mówię chęcińskiemu bezpośrednio bo obowiązkiem mieszkańców jest piętnować głupotę urzędników którzy zarządzają ich miastem. Więc niech Pan łaskawie „tylko zabrać się do roboty” skieruje do kolesia któremu wydaje się że jest królem sosnowca

 • lolo

  Stadion jest zbędny, bo zagłebie to słaba drużyna bez ambicji.

  • aigel

   bez ambicji to ty jesteś

  • Damcio Lemański

   Sam jesteś słaby nie pierdol takich głupot bo mogło to kogoś z naszych kibiców obrazić a pewnie nie jeden by ci przyjebał za ten wpis tutaj i obrażanie nas kibiców i drużyny !!!

 • alice

  Na Środuli też nic nie było w skrzynkach, a ja jestem na NIE. Nawet nie potrafią dostarczyć ankiet, więc o czym tu mówić!

 • diadem

  Fajnie byłoby mieć taki kompleks sportowy, ale powiem wam, że faktycznie koszty mnie przerażają, nie tylko budowy, ale również utrzymania. Pamiętajmy – stary stadion, stare lodowisko, starą halę, również trzeba będzie utrzymać. Skąd brać na to pieniądze? Jest już jakiś plan?
  Mam też obawy, że po rozpoczęciu inwestycji braknie kasy i w połowie budowy stadionu okaże się, że rezygnujemy z nowego lodowiska i nowej hali, bo stare jeszcze dadzą radę. Dostaniemy zamiast pięknego kompleksu sportowego sam tylko stadion.
  Realizując tak wielką inwestycję trzeba mieć dokładny plan finansowy, a tymczasem słyszę tylko „będziemy się starać o środki zewnętrzne”. Będziemy się starać? One już powinny być zagwarantowane. Jeżeli ich nie ma to o czym my w ogóle rozmawiamy?

  • bejz kik

   o trzech milionach które zaraz trafią do firmy architektów. wg słów urzędasów dopiero wtedy będzie można opracować biznesplan i pomyśleć o finansowaniu. ręce opadają

 • Jan Siwecki

  Wybraliśmy prezydenta z ambicjami,to mamy.
  Trzeba było wybrać Kononowicza.

  • boos11

   hehe, wtedy by nie było NIC 😉

  • Masz

   Nie kandydował a bym głosował

 • Emil

  „Sosnowcem zainteresowanych jest coraz więcej firm” – jakoś po inwestycjach tego nie widać

  • tumieszkam

   Jeronimo Martines czt. Biedronka, Raben , TRI poland ( teren starego Segu obok okrąglaka ) , Inter Cars to tylko część firm które inwestują.
   Nie widać tego ? To może do okulisty po się wybrać.

   • Emil

    oprócz segu (bo hala była wolna po firmie, która uciekła z sosnowca), pozostałe firmy były już wcześniej. z tekstu wynika, że teraz sosnowcem interesuje się więcej firm więc pytam jakie

 • zagdg

  ja jako osoba z Dąbrowy Górniczej, kibicuje Zagłębiu Sosnowiec i dziwie się wam drodzy mieszkańcy Sosnowca, że jesteście przeciw budowaniu Zagłębiowskiego Parku Sportowego sądzac po komentarzach. Ponad 100 lat istnieje w mieście klub Zaglebie i az sie prosi by ta ruine Ludowy zamienić na elegancki obiekt , nie za maly nie za duży zeby nie było problemu z utrzymaniem…jak to przedstawiacie (to nie Stadion Narodowy czy w PGE w Gdańsku gdzie miesci sie 40-50 tys ludzi tylko 15 tys.). Ogólnie po co w ogolę te konsultacje? Przecież z tego co wiem to miasto nie wkłada 100% na ten cel i znajac zycie wiekszosc pojdzie z UE a skladka z miasta rozbita bedzie na kilkadziesiat lat. Jakos Tychy, Zabrze, Gliwice moga budowac stadiony a w Sosnowcu jak zwykle wszystko z trudem. Ludzie jeszcze nie wbito łopaty a wy sie martwicie o utrzymanie , masakra …z takim podejsciem to lepiej wszystko zaorać oczywiście żartuje…takie Nemo ma dług 5 mln zł i miasto doplaca do niego co rok i jakos ludzie w Dg nie spinają pośladków z tego powodu bo mają gdzie spędzić czas a kwestią zarzadzania jest czy dany obiekt zarabia czy nie. Na remont PKZ w Dąbrowie poszlo więcej niz 50 mln zł z czego nie jestem zachwycony i to wpływa na dług miasta ale przynajmniej zostanie to na lata. Zagłebie zasługuje na stadion lepszy niz Ludowy i to każdy normalny obywatel w Sosnowcu wie. Stadion , lodowisko, czy tez hala są potrzebne w miescie z ta halą to bym sie generalnie zastanawial czy jest taka mega priorytetowa …na takim stadionie moga byc rózne imprezy koncerty, gale boksu, mecze towarzyskie reprezentacji mlodziezowych itp wszystko zalezy od osoby zarzadzajacej…

  • boos11

   Dobrze prawisz. jestem z Czeladzi i ja również się dziwię, że tak narzekają. Ale zazwyczaj narzekają tylko ci co są PRZECIW – takie wołanie tonącego, a jedynie na internecie potrafią cię żalić jak im jest źle bo są w mniejszości.

  • aaa

   Unia w budżecie 14-20 nie rozdaje już pieniędzy na stadiony, parki wodne etc. priorytetem jest transport zbiorowy, także lipa. Partnerstwo pp to raj dla korupcji i furtka do wyciągania pieniędzy. Pozostaje kredyt. Koszty utrzymania to ogromnie ważny aspekt. Dochodzi obsługa długu, utrzymanie starych obiektów, spłata starych długów ZS, bieżące utrzymanie klubu. Piłka w Sosnowcu robi się drogą fanaberia prezydenta i max 3% mieszkańców bo we frekwencję wyższa niż 6 tys nie wierzę a i to pod warunkiem awansu do ekstraklasy. Bodaj jeden stadion w Polsce wychodzi na zero gdanska arena. Imprezy? Wątpię wystarczy zobaczyć co się dzieje na obiektach w Tychach, BB, Gliwicach. Wynajem pomieszczeń? Wystarczy poczytać Białystok, Lublin, Poznań miasta większe maja z tym problem. Restauracje? Bez jaj. Jedyne co sie utrzyma to muzeum klubowe bo będzie utrzymywane przez miasto.
   Obawiam się że dużo bogatsza DG miałaby problem z utrzymaniem stadionu i klubu.

  • bejz kik

   nie ma pan pojęcia o czym pisze. Sosnowca nie stać na odpowiednie finansowanie szkół a tym bardziej na wydatek setek milionów złotych tylko dla klubu sportowego zagłębia. Nikt inny na tym nie skorzysta

   • kolega ze szkolenej ławy

    Kolego P.J. W szkole byłeś jeszcze normalny , ale widzę teraz ci kompletnie odbiło. Wymyślasz sobie jakieś dziwne pseudonimy i dziwnie piszesz

   • bejz kik

    przedstaw się więc bohaterze, brakuje odwagi?
    i wytłumacz co dziwnego piszę. chętnie posłucham
    pseudonimy? jak widzisz jestem tu jednym z niewielu zarejestrowanych i łatwo rozpoznawalnych użytkowników. a ty? słucham twoich argumentów mistrzu

   • bejz kik

    tak myślałem

   • kolega ze szkolenej ławy

    (…)jak widzisz jestem tu jednym z niewielu zarejestrowanych i łatwo rozpoznawalnych użytkowników. a ty?(…)
    bejz kik, antonio chudej, civis, zgrzyt, rzeczywiście jednym z niewielu, a może nawet jedynym pod wieloma pseudonimami. Sam wiec ukrywasz się pod dziwnymi i anonimowymi pseudonimami. Z iloma „tobą” mam polemizować?

   • bejz kik

    Śmieszek z ciebie, doprawdy. Widzisz mój bohaterze wbijasz tutaj, anonimowo, obrażasz mnie w pierwszym zdaniu i wymyślasz dziwne historyjki. Nie bardzo wiem tylko po co, jaki to ma cel. No chyba ze jesteś jednym z tych bohaterów internetów którzy w ten sposób spełniają się w swoim ograniczeniu myśląc, że to manifestacja wielkości. Może nie wnikajmy. Nie wymagam od ciebie żebyś sie przedstawiał (musialbym ci kiedys przy wspólnym spotkaniu powiedziec w twarz ze dupek z ciebie) ale jeśli poza pieniactwem masz coś do powiedzenia to wyargumentuj konkretne tezy lub rzeczowo polemizuj z postawionymi. Z umysłowymi dziecmi (a tak teraz cię postrzegam) polemika nie jest polemiką tylko przepychaniem. A to akurat mnie nie interesuje

   • kolega ze szkolenej ławy

    Patrz pierwszy mój wpis.

   • bejz kik

    tak, właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. zmykaj dzieciaku

 • Damcio Lemański

  Jestem z Dąbrowy i popieram budowe ZPS bo tak naprawdę w Sosnowcu nie ma nowoczesnego obiektu który będzie służył mieszkańcom na lata a oni już się martwią o utrzymanie tych obiektów z takim podejściem do sedna sprawy zostaną w czarnej dupie?? zamiast się cieszyć i zacierać ręce że powstaną nowe obiekty sportowe, to tylko ciągłe narzekania a to nie dobre a to złe ?? a po co to? a na co to komu? ludzie ogarnijcie się po huuu ?? się spinacie takie obiekty nowoczesne przyciągną inwestorów sponsorów telewizje gazety będą o tym pisać strony internetowe i radio będzie o tym mówiło i cała polska będzie zazdrościć miastu Sosnowiec że będzie miało nowoczesne obiekty nie ważne kiedy wybudują? ważne że bedą za Górskiego nie zrobiono nic w tej sprawie naobiecywał facet projektów narobił i gówno z tego wyszło za przeproszeniem ale widocznie innym mieszkańcom Sosnowca to odpowiadało ja podziwiam Prezydenta Sosnowca który ma jaja a nie to co Górski prezentował ze Sobą i tyle w temacie a komu się nie podoba i jest przeciwnikiem to huuuu mu na klate