AKS Niwka Sosnowiec wraca na właściwy tor. W sobotę wielkie derby z Górnikiem

AKS Niwka Sosnowiec po wielu zawirowaniach, powoli wychodzi na prostą. Władze klubu myślą już o dalszym rozwoju.

Zarząd AKS Niwka Sosnowiec - fot. Mateusz Załęski

Zarząd AKS Niwka Sosnowiec – fot. Mateusz Załęski

Nowy zarząd klubu pracuje dopiero od pół roku. – Przejęliśmy klub we wrześniu 2015 roku w totalnej rozsypce. Sytuacja nie była za ciekawa, ale podjęliśmy wyzwanie i próbujemy przywrócić mu dawny blask – podkreśla wiceprezes Ryszard Walenciak.

Czasu było niewiele, ale drużyna seniorów wystartowała w sosnowieckiej A klasie. Po rundzie jesiennej sosnowiczanie plasują się na 7. miejscu. – Drużyna seniorów została skompletowana praktycznie w ciągu dwóch tygodni i pierwsze mecze były dla nas bardzo ciężkie. Dopiero z czasem zespół zgrał się ze sobą, za czym poszły wyniki. Uważam, że 7. miejsce, jak na sytuację, w której znalazł się AKS, to bardzo dobry rezultat. Oczywiście nie jest to szczyt naszych marzeń. Chcemy dążyć do awansu, mamy motywację, morale są bardzo duże – ocenia wiceprezes Janusz Zajączkowski.

Jak zapewnia prezes AKS-u Artur Wiśniewski, sytuacja finansowa klubu jest już stabilna. – Gdybyśmy chcieli jednostkowo policzyć naszych partnerów, to wspiera nas ponad 40 osób i firm – przekazał.

Niwczanie ciężko przepracowali okres przygotowawczy. – Przez cały okres przygotowawczy przeszliśmy w miarę sprawnie. Zawodnicy sumiennie pracowali nad sobą i nad motoryką, co bardzo nas cieszy. Nie mieliśmy takiej szansy przed rozpoczęciem sezonu. W sumie rozegraliśmy dziewięć sparingów. Piłkarsko wyglądamy naprawdę dobrze i jestem przekonany, że pokażą to wyniki. Potrzeba tylko trochę cierpliwości – powiedział wiceprezes Sebastian Szczeciński.

W zespole nie doszło do większych przetasowań w składzie. Do drużyny dołączyli Adam Kozibąk i Konrad Koźmiński. – Są to zawodnicy, którzy swoim doświadczeniem wiele wniosą do zespołu – zaznaczył Szczeciński. – Ogółem kadra liczy 26 zawodników – dodał.

Klub z południowej dzielnicy Sosnowca nie zapomina również o grupach młodzieżowych. Oczkiem w głowie nowego zarządu jest akademia piłkarska. – W naszym klubie kształcimy ponad 100 dzieciaków w ośmiu grupach. Mamy fenomenalny system szkolenia i cały czas inwestujemy w dzieci i młodzież, bo to przyszłość tego klubu – zachwala prezes zarządu.

Klub wystartował też z akcją promującą nabór oraz możliwością przekazania na AKS 1 proc. podatku. Bilbordy zobaczyć można w kilku miastach naszego regionu. – Cieszymy się, że zostało to dostrzeżone, zresztą taki był nasz cel. Chcemy, aby 1 proc. został w Sosnowcu, a czy może być coś piękniejszego niż dzieci i sport? – wyjaśnia Artur Wiśniewski. – Liczymy, że nasza akcja przyniesie też zamierzony efekt finansowy – dodaje.

Jakie plany na przyszłość? – Planujemy przywrócić nagłośnienie na stadionie i chcemy zmienić złą prasę na temat blisko 100-letniego klubu, jakim jest AKS Niwka. Co do akademii, to przygotowujemy wspólnie z Coerver Polska obóz sportowy. Naszym marzeniem jest duża akademia, ale niestety nie mamy odpowiedniej bazy. Docelowo chcielibyśmy też zakupić ten obiekt i zainwestować tutaj swoje pieniądze – podsumował sternik sosnowiczan.

W najbliższą sobotę niwczanie podejmować będą u siebie Górnik Sosnowiec. W pierwszej części sezonu lepsi okazali się gracze z Zagórza, którzy wygrali wówczas 5:2. Początek spotkania o godz. 15.00. Kilka godzin wcześniej rozpocznie się VII Memoriał im. Jerzego Kloca.

O przygotowaniach Górnika Sosnowiec do rundy wiosennej i derbach stolicy Zagłębia przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Nasze Zagłębie. Do kupienia za 1 zł w punktach Ruchu i Kolportera.Powiązane posty

  • syjan

    bez jaj wielkie derby w a klasie ;/

  • Dyktus

    Najważniejsze jest zainteresowanie dziećmi i młodzieżą. Brawo. Powodzenia.