Artur Boruc ambasadorem Akademii Piłkarskiej w Sosnowcu. „Kibicuję Legii i Zagłębiu” [ZDJĘCIA]

Do samego końca przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec trzymali w niepewności. Ostatecznie we wtorek poznaliśmy nazwisko osoby, która została patronem Akademii Zagłębia Sosnowiec – został nim Artur Boruc.

Artur Boruc został patronem Akademii Piłkarskiej Zagłębie Sosnowiec - fot. PL

Artur Boruc został patronem Akademii Piłkarskiej Zagłębie Sosnowiec – fot. PL

To bardzo ważny okres dla Akademii Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec. Z jednej strony rozpoczęły się dni otwarte, a z drugiej zyskała niezwykłego patrona. Nim został Artur Boruc, reprezentant Polski i golkiper Southampton. – Cieszę się, że mogę tutaj być. Sama inicjatywa jest celem bardzo szczytnym i cieszę się, że wiele młodych osób, które zaczynają grać w piłkę ma gdzie trenować – przyznał Boruc, który we wtorek pojawił się w siedzibie Zagłębia.

Artur Boruc w Sosnowcu jest zawodnikiem bardzo dobrze znanym, lubianym. Przyjeżdżał także tutaj. Kiedy podpisaliśmy umowę z Legią, wydawał się człowiekiem jak najbardziej łączącym oba kluby – Legię i Zagłębie. Od strony sportowej i obyczajowej bardzo mocno łączy oba miasta – mówi prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski.

Jestem kibicem Legii, a także Zagłębia. Życzę chłopakom, by korzystali z dobrej infrastruktury, rozwijali się i czerpali radość z tego co robią, gdyż to jest najważniejsze – przyznał piłkarz.

We wtorek podpisano list intencyjny, który jednak nie ma żadnych skutków prawnych, a jest to umowa o charakterze dżentelmeńskim. Jak zapowiada prezes Zagłębia, szczegóły będą dopracowywane na bieżąco. – Z tego względu, że obowiązki Artura są ogromne – gra poza granicami kraju, czasu nie ma dużo, ale z pewnością odwiedzi nas raz – dwa razy w roku. Myślę, że będą to role łączone, w zależności od czasu zawodnika – zapewnił.

Po konferencji prasowej Artur Boruc odwiedził na treningu piłkarzy z rocznika 2000 i 1999. Nasz gość bronił strzały bramkarzy Zagłębia, a nawet robił karne pompki za wpuszczenie piłki do siatki.Powiązane posty

  • Michal

    Na koniec kariery jeszcze Boruc Będzie bronił bramki Zagłębia

  • Tomek

    Artur jestesmy z toba na dobre i na złe Z.S.