Będziesz Legendą Zagłębia Sosnowiec. Klub hokejowy szuka talentów [WIDEO]

UKS Sielec Sosnowiec szuka młodych adeptów hokeja. Klub, który chce odbudować potęgę sportu w Sosnowcu, rozpoczyna kampanię reklamową.

Będziesz Legendą Zagłębia - fot. PL

Będziesz Legendą Zagłębia – fot. PL

Choć pierwsza drużyna Zagłębia Sosnowiec została wycofana z rozgrywek, a spółka miała milionowe straty, to jednak jeszcze wrześniu trwały kuluarowe rozmowy, aby wskrzesić dawne stowarzyszenie, które zajęłoby się organizacją I ligi w tym sezonie. Pomysł jednak spalił na panewce.

Teraz na barkach UKS Sielec Sosnowiec spoczywa ciężar odbudowania drużyny. – Mamy plan, aby to robić systematycznie i przystąpić do rozgrywek w kolejnym sezonie – mówił nam niedawno Adam Proń. W 2014 roku drużyna ma występować już pod nazwą Zagłębie Sosnowiec.

Będziesz Legendą Zagłębia - fot. PL

Będziesz Legendą Zagłębia – fot. PL

Teraz klub rozpoczyna kampanie reklamową, aby zachęcić młodych zawodników do treningów. 31 października wielki baner pojawił się na kamienicy u zbiegu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego. UKS Sielec pokazuje, że hokej w Sosnowcu może się odrodzić.

„Twarzą” kampanii został Artur Ślusarczyk, ale jak zapewniają włodarze Sielca, wkrótce może rozpocząć się współpraca z ikonami hokeja w mieście.

Na razie jednak każde dziecko z rocznika 2002-2008 może zgłosić się do treningów. Te odbywają się w każdy piątek (za wyjątkiem 1.11) i poniedziałek. Klub zapewnia bezpłatnie sprzęt do treningu.

TYGODNIK TWOJE ZAGŁĘBIE JEST PATRONEM MEDIALNYM ODRADZAJĄCEGO SIĘ HOKEJA.

Będzie Legendą Zagłębia

Będzie Legendą ZagłębiaPowiązane posty

 • Tomek

  pięknie…

 • kimi

  Za niedługo to będą młodzi adepci musieli wrócić do korzeni i grać na otwartych lodowiskach. Miasto będzie musiało zamknąć Zimowy z uwagi na jego dramatyczny stan albo sie przeniesć do Janowa lub Katowic. Tak to u nas działa – sprawdzona władza…

 • sosnomen

  fajne działania , podoba mi się za zaczynają budować od podstaw na zdrowych zasadach, może coś z tego będzie : )

 • Andrzej

  jestem za tylko tak dalej to moze byc dobry kierunek

 • pogoń

  widzę ,że jeżeli nikt temu Proniowi nie będzie przeszkadzał – to w przyszłym sezonie będzie I liga !