Dariusz Banasik będzie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje i Dariusz Banasik zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec.

Dariusz Banasik - fot. zaglebie.eu

Dariusz Banasik – fot. zaglebie.eu

43-letni Dariusz Banasik zastąpi Piotra Mandrysza, którego na początku tygodnia odsunięto od prowadzenia drużyny.

Klub zawarł już wstępne porozumienie z trenerem Banasikiem. Umowa zostanie podpisana 2 stycznia 2017 roku. – Przedstawiliśmy propozycję kontraktu i została ona zaakceptowana przez trenera Dariusza Banasika – wyjaśnia Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. – O wyborze trenera Banasika zadecydowała znajomość jego warsztatu zweryfikowana przez ostatnie trzy lata pracy – dodaje.

Dariusz Banasik jest obecnie trenerem Pogoni Siedlce. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 21 spotkań (19 ligowych i dwa pucharowe). Z dorobkiem 29 punktów znajduje się na czwartym miejscu w tabeli. Wcześniej Dariusz Banasik prowadził m.in. rezerwy Legii Warszawa, Znicz Pruszków i Legionovię Legionowo.

Jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Zagłębia? – Asystentami Dariusza Banasika będą najprawdopodobniej Sławomir Rydel i Michał Farkas, natomiast Bartłomiej Grzelak zostanie trenerem przygotowania motorycznego – przekazał prezes Jaroszewski.

Przypomnijmy, że po odejściu Piotra Mandrysza pisaliśmy, że wśród kandydatów na jego następcę jest Jan Urban. – Z Janem Urbanem rozmawiałem zaraz po odejściu Jacka Magiery i już wtedy powiedział mi, że nie jest zainteresowany pracą w pierwszej lidze – wyjaśnia Marcin Jaroszewski. Obok Urbana i Banasika, w gronie kandydatów wymienialiśmy też Krzysztofa Dębka, aktualnego trenera rezerw Legii.

  • Czy Dariusz Banasik to dobry wybór dla Zagłębia Sosnowiec?

    Pokaż wyniki

    Loading ... Loading ...

 Powiązane posty