Fair Weather Friends z nową płytą i niezwykłym koncertem w Radiu Katowice [WIDEO NA ŻYWO]

Pierwszego dnia jesieni ukaże się jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów płytowych tego roku – „Hurricane Days” powstałego w Czeladzi zespołu Fair Weather Friends.

Fair Weather Friends - fot. mat. pras.

Fair Weather Friends – fot. mat. pras.

Fair Weather Friends to zespół, który zaskakuje już od bardzo dawna. Został dostrzeżony przez wszelkiej maści producentów, krytyków i dziennikarzy muzycznych. Piotr Metz przyznał, że żaden inny zespół na polskiej scenie tak umiejętnie nie łączy elektroniki z akustycznym instrumentarium.

Kto jest inspiracją dla muzyków? – Jest mnóstwo takich artystów i muzyków, którzy na nas wpłynęli. Każdy z nas mógłby wymienić przynajmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt nazwisk. Podczas pracy nad albumem w naszych domowych odtwarzaczach przechodziliśmy płynnie od Isaaca Hayesa i naprawdę starych nagrań, do Modeselektora i współczesnej elektroniki. Przede wszystkim jednak należy powiedzieć, że my inspirujemy siebie nawzajem. Wymieniamy się instrumentami i wskazówkami. Każdy z nas miewa dobre pomysły na partie innych osób. Czasem takie świeże spojrzenie na czyjś instrument jest kreatywnym impulsem dla reszty – mówi nam Michał Maślak, wokalista FWF.

Nie tak dawno zespół podpisał umowę z wytwórnią Warner Records, dla której nagrywają najwięksi artyści. – W pewnej mierze to rzeczywiście sukces, dzięki któremu zasięg naszej muzyki wzrasta. Mamy wielką nadzieję docierać jak najdalej i jednocześnie pozostać w tym wszystkim sobą – mówi Paweł Cyz, basista zespołu.

Fair Weather Friends - fot. mat. pras.

Fair Weather Friends – fot. mat. pras.

Teksty, które pisze wokalista, Michał Maślak, są pełne miłości, ale także trudnych przemyśleń, co tworzy mieszankę wybuchową, a do tego dochodzą niezwykłe teledyski. – Punktem wyjścia do naszych teledysków była zawsze muzyka i tekst piosenki, które odzwierciedlają nasze uczucia i przemyślenia. Robienie wideoklipu jest o tyle ciekawe, że ktoś spogląda na twój utwór po swojemu i go reinterpretuje. Sprawiło nam to dużą frajdę, gdy np. dostaliśmy szalony scenariusz klipu do „Fake Love” – czyli do utworu o toksycznej relacji i fatalnym zauroczeniu. Jednocześnie poszerzyło to pole interpretacji. Powstała historia z pogranicza jawy, snu i szaleństwa – mówi Mateusz Zegan, gitarzysta.

23 września zespół wejdzie na zupełnie inny poziom – tego dnia ukaże się ich debiutancka płyta Hurricane Days. W tym dniu o godz. 20:00 Fair Weather Friends zagra zamknięty koncert w studiu Radia Katowice. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie oraz wyemitowane na antenie rozgłośni. – Mamy w sobie wybuchową mieszankę ekscytacji, szczęścia, spełnienia, ale też zniecierpliwienia i ciekawości. No i nie możemy usiedzieć na miejscu, więc zaczęliśmy już pracować nad drugą płytą – śmieje się Paweł Cyz. Warto więc włączyć Radio Katowice we wtorek.

Relacja live z koncertu będzie także dostępna tutaj


Broadcast live streaming video on Ustream

 Powiązane posty