Graffiti Jam w Sosnowcu: tunel obok zabytkowego wiaduktu w nowych barwach [ZDJĘCIA]

Kilkanaście osób wymalowało graffiti w tunelu obok wiaduktu w centrum Sosnowca – legalnie i za zgoda miasta. Przejście zyskało nowe kolory, a wszystko z okazji pierwszego dnia wiosny.

Graffiti Jam w Sosnowcu - fot. PL

Graffiti Jam w Sosnowcu – fot. PL

Kilka dni temu jeden z tunelów pomalowano na czerwono, a w sobotę, z okazji pierwszego dnia wiosny, zyskał nowe barwy – artyści w ramach Graffiti Jam mieli do dyspozycji ponad 240 puszek z farbami o kolorze czerwonym i zielonym, które ufundowało miasto.

Graffiti malowało ok. 20 osób z całej Polski, a na tym nie koniec. – Kolejna edycja Graffiti Jam odbędzie się w trakcie Dni Sosnowca zaś druga strona przy Piłsudskiego pomalowana zostanie po wakacjach – mówi Jakub Kubiczek, pomysłodawca.

Jak Wam się podoba?Powiązane posty

 • dada

  No i git, takie grafii jak najbardziej !!! PROPSY

 • csdx

  Może by tak graffiti z elementami charakterystycznymi dla Sosnowca i Zagłębia (nie chodzi o klub sportowy).
  Gdyby nie te motywy raperskie, to by mi się bardzo podobało.

  Sosnowiec to nie Brooklyn, jak i mieszkańcom te elementy kojarzą się jednoznacznie.

 • fsss

  Wiosennie to tylko 2-3 malunki, reszta to jakieś raperskie, w ogóle nie związane z tematem.

 • bukimi

  Mogliby zrobić coś podobnego w przejściu przy Dęblińskiej przy fontannie. Tam od lat straszą odrapane i oklejone mury – po remoncie zaraz jest to samo, więc może chociaż artystyczne graffiti wytrzymałoby dłużej…

 • Wojtek

  Szkoda, że nie zapytano mieszkańców… Poza tym nieoficjalnie zabawa przeniosła się na ścisłe centrum, gdzie mam (miałem) piękne rolety przeciwwłamaniowe pod

  kolor elewacji. Niestety któryś grafficiarz postanowił nasprajować kilka napisów, a tym samym zdewastował moje rolety… Sprawa poszła na straż miejską, bo to pod ich oknami w sumie, na policję i do urzędu miasta, który nie dopilnował według mnie, żeby akcja się skończyła, tam gdzie się zaczęła…

 • Wojtek

  Nowe wiadomości. Miasto nie zaprosiło Sosnowieckiej grupy WDRZK i Pan Jakub Kubiczek stwierdził, że to pewnie ich odwet – to malowanie po mieście… Szkoda, że dostało się niewinnym… WDRZK mogło iść pomalować chałpę i samochód pomysłodawcy, skoro ich nie zaprosił… Panie Kubiczek, skoro Pan się uważa za taką poważną 35 letnią osobę z dwójką dzieci, to może Pan teraz załatwi, żeby rolety wróciły do stanu pierwotnego. TRZEBA ODPOWIADAĆ ZA SWOJE BŁĘDY!!!

 • Wojtek

  Sprostowanie:
  Jakub Kubiczek – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca VII kadencji – to organizator graffiti
  Pan Piotr z sosnowieckiej grupy grafficiarzy TBK został poproszony przez Pana Kubiczka o zorganizowanie grafficiarzy, w celu pomalowania pasażu. Pan Piotr nie zaprosił sosnowieckiej grupy WDRZK, bo po co zapraszać swoich, niech obcy pomalują Sosnowiec… WDRZK w odwecie pomalowało w sobotę wieczorem między innymi rolety w mojej firmie i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy na mieście.
  Gratuluję obu Panom, którzy organizowali to wydarzenie i wzywam do odpowiedzialności za swoje błędy!!! Zapraszam do usunięcia graffiti z moich rolet na ul. 3 Maja 21 (na przeciwko Wydziału komunikacji/ Straży Miejskiej w Sosnowcu). Graffiti można zobaczyć na naszym facebook Tonertech Sosnowiec.

 • Ogrodnik

  Pomysł super, ale część z tych malunków to dla mnie wściekły gryzmoły. Jestem za rozszerzeniem akcji ale aby treść była bardziej optymistyczna i przyjazna. Jest tyle złych emocji wokół, że dla mnie nie ma potrzeby tego utrwalać.

 • Ania

  A może teraz do tego miasto posprzątało by ten syf pod wiaduktem, zamiotło smieci i czasem opróżniało kosz