„Nasz region jest fajnym miejscem”. Pokazuje to Michał Radka latając na paralotni [ZDJĘCIA]

Michał Radka pokazuje Zagłębie z powietrza. Pokazuje jak nasz region się zmienia oraz jaki jest piękny.

Zagłębie z powietrza – fot. Michał Radka

Zagłębie z powietrza – fot. Michał Radka

Pan Michał pochodzi z Dąbrowy Górniczej i od wielu lat lata paralotnią nad miastami Zagłębia i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pasją zarazili go członkowie Speleoklubu Dąbrowa Górnicza. – Jako dzieciak trafiłem do Speleoklubu Dąbrowa Górnicza. To wrota do wielkich możliwości i skupisko ludzi o przedziwnych zainteresowaniach. Tam poznałem ludzi gór i paralotniarzy. Zaraziłem się nieuleczalną chorobą – mówi nam Michał Radka, który dodaje, że o lataniu marzył od dziecka. – Dodatkowo paralotnia to najtańszy i najłatwiej dostępny sposób na latanie – podkreśla.

DG AIR

Niestety było nas tylko dwóch … Część ekipy poleciała do Pińczowa nie wyrobili się na powrót o czasie. Kilka osób było na zawodach na Górze Żar .. do tego fatum kontuzji i awarii sprzętu u pozostałych zawodników. Cóż nauka nie pójdzie w las .. następnym razem polatamy około godz 18:00 Warunki będą bezpieczniejsze dla pozostałych pilotów i frekwencja lotnicza będzie bogatsza. Grześ dzięki za wspólne latanie , lubię z tobą latać!.

Opublikowany przez Zagłębie z powietrza na 4 październik 2015

W ten sposób powstał osobisty blog „Zagłębie z powietrza”, na którym paralotniarz każdego dnia pokazuje mieszkańcom Zagłębia wspaniałe walory naszego regionu. – Zagłębie na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo się zmieniło. Powstało dużo nowych obiektów, strefy ekonomiczne oraz wiele imponujących budynków użyteczności publicznej. Pojawiła się także Pogoria IV – przyznaje pan Michał. – Mieszkamy w całkiem fajnym miejscu i warto to zauważać – dodaje.

Samo robienie zdjęć na paralotni nie jest proste. – Robienie zdjęć na takiej wysokości nie jest proste. Mamy silnik za plecami, który mocno wibruje i trzepie obiektywem. Poza tym czasem w warunkach termicznych lot wymaga dużo uwagi i koncentracji – wyjaśnia Michał Radka.

U nas praca wre w największym tempie, do otwarcia wystawy coraz bliżej! 17 czerwca już wkrótce!

Opublikowany przez Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki na 25 maja 2016

Poniżej prezentujemy kilkanaście wybranych zdjęć wykonanych przez pana Michała, jednak już wkrótce każdy będzie mógł zobaczyć je z bliska. 17 czerwca w sosnowieckim Zamku Sieleckim zostanie bowiem otwarta wystawa „Zagłębie z powietrza”, na której zobaczymy dużo więcej ciekawych fotografii z lotu ptaka. – Ta wystawa, to taka chęć pokazania, w jak ciekawym miejscu żyjemy. Nie każdy to zauważa i może ukazanie naszego świata z innej perspektywy w tym pomoże – mówi nam Michał Radka.Powiązane posty