Tragiczne zdarzenie na torach. Nie żyje młody mężczyzna

Dzisiaj rano w centrum Dąbrowy Górniczej doszło do tragicznego zdarzenia na torach, z udziałem pociągu pospiesznego relacji Katowice-Warszawa, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna.

Pendolino - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Pendolino – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 7:00. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna w rejonie przejścia przez tory usytuowanego przy peronie dworcowym w centrum Dąbrowy Górniczej został potrącony przez pospieszne pendolino – mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. – Młody mężczyzna nie wszedł przed nadjeżdżający pociąg, a pomiędzy wagony. Maszynista nawet tego nie zauważył i pojechał dalej – dodaje.

Na skutek potrącenia ok. 28-letni mieszkaniec Sosnowca poniósł śmierć na miejscu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

Policyjni śledczy ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ruch w kierunku Częstochowy jest utrudniony ze względu na trwające na miejscu czynności oraz poranną awarię innego składu.Powiązane posty

  • green

    Jak mógł wejść pomiędzy wagony w pendolino? Tam przecież nie ma przestrzeni, wszystko łączone niemal na styk.

    • Leon

      Jakieś bzdury, wszedł pomiędzy wagony jadącego pociągu?