Paryż nocą w sosnowieckiej Muzie

Niepowtarzalny klimat francuskiej piosenki i Paryża lat 50. i 60. zagości w sosnowieckiej Muzie. 31 grudnia na deskach Muzy zobaczymy niezwykły spektakl Les Bals Spectacles de Paris – Paryż Nocą.

Muza w Sosnowcu - fot. PL

Muza w Sosnowcu – fot. PL

Twórcą tego wyjątkowego widowiska jest Fred Solar, artysta, producent i mecenas kultury. Karierę w branży muzyczno – rozrywkowej rozpoczął w drugiej połowie lat siedemdziesiątych i rozwija ją z powodzeniem do dnia dzisiejszego.

Do projektu zostali zaproszeni profesjonalni artyści muzycy i tancerze pochodzący z renomowanych grup artystycznych i zespołów baletowych. Francuskie walce, tango, kankan i wiele innych utworów przenoszą widzów w świat paryskiego kabaretu. Barwne kostiumy, wspaniali tancerze, muzycy i wiodące brzmienie akordeonu podkreślają niesamowitą atmosferę Paryża nocą.

Najsłynniejsze piosenki Edith Piaf, Gilberta Bécaud, Yves Montanda i Charlesa Aznavoura: „La Foule”, „Non je ne regrette rien”, „Les feuilles Mortes”, „Le Bourgeois”, „Nathalie”, to niektóre z wykonywanych w spektaklu utworów.
Spektakl to show, w trakcie którego widzowie zostaną zaproszeni do czynnego udziału w klimacie francuskich melodii.

Les Bals Spectacles de Paris – Paryż Nocą w Muzie zobaczymy 31 grudnia. Początek o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 100 zł i 80 zł do nabycia w Muzie, Energetycznym Centrum Kultury i Internecie.Powiązane posty

  • Rafał Szlęzak

    Paryż lat 50 i 60-tych… tak… dzisiaj to sobie tam można posłuchać co najwyżej ale nawoływania mułły z minaretu…

  • Paweł Cheliński

    w nocy bardzo pięknie to wygląda ..