Prawie 7 tys. działek amfetaminy w plecaku. Jaka czeka ich kara? [WIDEO]

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Zdaniem policji można było z niej przygotować prawie 7 tys. porcji dilerskich.

Narkotyki w Sosnowcu - fot. KPM Sosnowiec

Narkotyki w Sosnowcu – fot. KPM Sosnowiec

Sosnowieccy policjanci z komisariatu trafili do jednego z bloków w dzielnicy Zagórze. Kiedy weszli na klatkę zobaczyli młodych mężczyzn, którzy na ich widok okazali znaczną nerwowość. Okazało się, że nie bez powodu. W rękach jednego z nich znajdowały się woreczki z białym proszkiem. Zabezpieczony przy nim plecak zawierał kolejne woreczki foliowe z pokaźną ilością białego proszku, który okazał się amfetaminą.

– Z zabezpieczonego przez policjantów narkotyku można było przygotować prawie 7 tys. działek dilerskich – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Obaj 17-letni mieszkańcy Sosnowca trafili do policyjnego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące. – Za posiadanie znacznych ilości narkotyków może im grozić nawet 10 lat więzienia – dodaje Sonia Kepper.Powiązane posty

  • Paweł Cheliński

    przygotować prawie 7 tys. porcji dilerskich prawie rekord świata

  • Xx

    Pewnie gimnazjalista, no ale z czegoś trzeba żyć, biedny ten sosnowiec, wódką trudno chandlować skoro tyle sklepów z alkoholem, nawet niektóre sklepy PO wpychano PO d szkołe i przedszkole.