Przejście naziemne w miejsce podziemnego. Mogą wystąpić utrudnienia

Na terenie Sosnowca trwa modernizacja wybranych przejść podziemnych i kładek. Wkrótce mają one być nowoczesne i przystosowane do wszystkich mieszkańców. Niestety w niektórych miejscach wiąże się to ze sporymi utrudnieniami.

Remont przejść podziemnych w Sosnowcu – fot. MC

Temat przejść podziemnych w mieście i potrzeba ich modernizacji podejmowany jest od wielu lat. Sosnowieccy urzędnicy sukcesywnie starają się remontować przejścia podziemne, niestety pomimo tych starań, wiele przejść jest w bardzo złym stanie technicznym, zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców. Część z nich nie była modernizowana od lat 70., czyli od momentu ich powstania.

Wkrótce ma się to zmienić. W mieście prowadzone są remonty przejść podziemnych, które już w przyszłym roku mają stać się nowoczesne i przystosowane zarówno do osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami, jak i osób starszych. Sprawdź, które przejścia wkrótce się zmienią.

Niestety w związku z prowadzonymi pracami pojawiły się drobne utrudnienia, w niektórych miejscach wystarczy obejść remontowane przejście, w innych należy przejść przez przyległą drogę.

Szczególnie niebezpiecznie jest w okolicy przejścia podziemnego przy ul. Narutowicza i Szkolnej, gdzie w związku z prowadzonymi pracami została zwężona jezdnia. Dodatkowo przejście dla pieszych, przy przystanku tramwajowym, umieszczone zostało tuż za zakrętem, przez co piesi są słabo widoczni wieczorami lub przy złej pogodzie.

To moja codzienna trasa w drodze do pracy. Niestety prawie niemożliwe jest przejście po tymczasowych pasach na przystanek tramwajowy, bez zdecydowanego wejścia na jezdnię, wymuszając od kierowców pierwszeństwo – mówi pani Ania, mieszkanka miasta. – Wielu kierowców jeździ na pamięć i nie zauważa umiejscowionego w tym miejscu przejścia. Nie pomaga także oznakowanie, które jest słabo widoczne dla rozpędzonych pojazdów – dodaje.

Warto zatem, aby zarówno kierowcy, jak i piesi zwrócili większą uwagę na bezpieczeństwo na drodze.Powiązane posty

 • Wojciech Wiejacha

  Ja proponuję zainteresować się przejściem nad torowiskiem z Naftowej na Kościelną. Remont trwa już zdecydowanie za długo, a efektów nie widać. Do tego na skutek „prac” jedyne przejście jest przez nieoświetlony obszar przy budynku byłego dworca, gdzie nawet za dnia strach się zapuszczać…

 • wojtek1611

  Ja proponuję zainteresować się przejściem nad torowiskiem z Naftowej na
  Kościelną. Remont trwa już zdecydowanie za długo, a efektów nie widać żadnych.
  Do tego na skutek „prac” jedyne przejście jest przez nieoświetlony
  obszar przy budynku byłego dworca, gdzie nawet za dnia strach się
  zapuszczać…

 • armak

  Mam nadzieję że na Narutowicza w przejściu podziemnym zlikwidują te beznadziejne barierki bo z rowerem ciężko przejść