Radosław Baran zajmie miejsce Roberta Szpindy w zarządzie powiatu będzińskiego

Sprawdziły się przewidywania, miejsce Roberta Szpindy w zarządzie powiatu będzińskiego zajmie były prezydent Będzina Radosław Baran.

Nowe władze powiatu będzińskiego - fot. Starostwo Powiatowe

Nowe władze powiatu będzińskiego – fot. Starostwo Powiatowe

W środę, 27 kwietnia Robert Szpinda (PO), członek zarządu powiatu będzińskiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia i edukację zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Swoją decyzję tłumaczył „wyczerpaniem formuły współpracy oraz przejawem zwyczajnej uczciwości względem wyborców”.

Na ostatniej sesji, na jego miejsce, starosta Arkadiusz Watoła zarekomendował kandydaturę Radosława Barana (PO). Zaskoczenia więc nie było, ponieważ nazwisko Barana padało zaraz po tym jak Szpinda ogłosił swoją rezygnację.

Radosław Baran, to wieloletni samorządowiec, był prezydent Będzina, radny powiatowy, a także przewodniczący rady powiatu będzińskiego. W czasie czwartkowej sesji wybrano także nowego przewodniczącego rady powiatu. Został nim Mateusz Drożdżowski (PiS).

Warto także wspomnieć, że 21 kwietnia, w czasie zarządu powiatu Platformy Obywatelskiej, podjęto decyzję o rozwiązaniu koalicji z klubami: Komitet Rozwoju Zagłębia oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Więcej o ostatnich roszadach politycznych w powiecie będzińskim przeczytacie klikając w ten link.Powiązane posty