Rodzinne kolędowanie z zespołem Zakopower za nami [ZDJĘCIA]

We wtorek, 27 grudnia w kościele pw. św. Tomasza w Sosnowcu odbyło się rodzinne kolędowanie z zespołem Zakopower. Muzycy wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Rodzinne kolędowanie z Zakopower w Sosnowcu - fot. Maciej Łydek

Rodzinne kolędowanie z Zakopower w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek

Spotkanie w neogotyckim wnętrzu zabytkowego kościoła już na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Sosnowca. W ubiegłym roku wystąpiła tu grupa Golec uOrkiestra, która wykonała utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu, które mieszało się z energetycznymi, nowoczesnymi aranżacjami.

Tym razem muzyczną atrakcją wieczoru był znany i ceniony zespół Zakopower. Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w autorskim wykonaniu, podkreślając swoją muzyką urok świątecznego czasu.

Zebrani goście mogli posłuchać kolęd i pastorałek w wysmakowanych klasycznych wersjach, przez folkowe klimaty, aż do żywiołowych jazzowych i rockowych aranżacji.Powiązane posty

  • Paweł Cheliński

    wiocha po całości

  • Cukier

    A idźcie w cholerę z takimi zdjęciami. Więcej niż połowa udziwniona, przekrzywiona – nie da się tego oglądać. Dziadostwo.