Sala koncertowa po kinie Muza w Sosnowcu coraz bliżej. Prace ruszą w przyszłym roku

Wreszcie spłynie 17 milionów unijnego dofinansowania dla sali po byłym kinie Muza. Już w przyszłym roku zabrzmią tam pierwsze dźwięki.

Tak będzie wyglądać Muza po remoncie - Fot. UM Sosnowiec

Tak będzie wyglądać Muza po remoncie – Fot. UM Sosnowiec

W Sosnowcu, w miejscu po byłym kinie Muza, ma powstać sala koncertowa. Na razie jednak miasto oczekiwało na ostateczne potwierdzenie, że otrzyma aż 17 milionów dofinansowania. – We wtorek pozytywną opinię Zarządu Województwa uzyskał projekt przebudowy obiektu (…) w Sosnowcu – mieście Jana Kiepury. Dzięki tej decyzji nasze miasto uzyska dofinansowanie w wysokości 85% na rewitalizację obiektu dawnego kina – mówi Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa.

Co było przyczyną dłuższego wyczekiwania? – Ponowna ocena merytoryczno-techniczna została spowodowana rozszerzeniem zakresu rzeczowego m.in. o windę z szybem windowym i elewację. Ocena pozytywna pozwoli utrzymać wielkość dofinansowania i wykonać rozszerzony zakres robót, uznając koszty jako wydatek kwalifikowalny – tłumaczą przedstawiciele Wydziału Inwestycji Miejskich. Miasto na inwestycję ma przeznaczyć 3 miliony wkładu własnego.

Teraz w przetargu wyłoni firmę, która przebuduje Muzę. Sala koncertowa będzie miała 500 miejsc siedzących, które będą chowane pod podłogą, jeśli będzie taka potrzeba. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w 2014 roku. Za rok obiekt ma zostać oddany do użytku.

Muza_02Powiązane posty

  • Michał

    Ahh.. zdążyłem jeszcze być w tym kinie zanim je zamknęli ; )