„Sala Królestwa” powraca do Teatru Zagłębia. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl [ZAKOŃCZONY]

Na deski Teatru Zagłębia w Sosnowcu powraca ciesząca się dużym zainteresowaniem sztuka Tomasza Śpiewaka „Sala Królestwa”. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl.

„Sala Królestwa” w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

„Sala Królestwa” w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

„Sala Królestwa” to opowieść o świadkach Jehowy, ludziach, którzy są wśród nas, pukają do naszych drzwi, chcą z nami rozmawiać. Wyobrażenia na ich temat są różne – z jednej strony postrzegani są jako serdeczni i uczynni, a z drugiej jako otumanieni przez religijną organizację ludzie. Zasady wiary, jakie ich obowiązują, wzbudzają mniejsze lub większe wątpliwości.

Punktem wyjścia do powstania spektaklu była historia z życia. – Krewna bliskiej mi osoby zmarła przy porodzie. Była świadkiem Jehowy i nie zgodziła się na transfuzję krwi. Ten spektakl jest próbą zrozumienia tego, co wydarzyło się w szpitalu – opowiada reżyser sztuki, Tomasz Śpiewak. – Czy mam prawo oceniać jej wybór? Czy w ogólne w sposób racjonalny mogę zrozumieć czyjąś głęboką wiarę? – zastanawia się autor.

Tomasz Śpiewak - fot. MZ

Tomasz Śpiewak – fot. MZ

Reżyser przygotowując się do pracy, kilkukrotnie uczestniczył w zebraniach świadków Jehowy oraz rozmawiał z nimi, a także z lekarzami, gdzie poruszano temat transfuzji krwi.

Sala Królestwa” będzie wystawiana 25 i 26 listopada. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na piątkowy spektakl 25 listopada na godz. 19.00 (za symboliczną opłatą 2 zł, do odbioru w kasie Teatru Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Sosnowcu). Aby je zdobyć wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Czy zgodziłbyś się na transfuzję krwi?

Na odpowiedzi wraz z uzasadnieniem czekamy do środy 23 listopada, do godz. 12.00 na adres mailowy konkurs@twojezaglebie.pl, w tytule wpisując „Sala Królestwa”. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie.

Pamiętajcie, aby w treści wiadomości umieścić swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania i telefon kontaktowy.

Przesłane odpowiedzi bez tych informacji NIE WEZMĄ udziału w konkursie. Prosimy również o dołączenie klauzuli o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”Powiązane posty