Sekcja kolarska na planie teledysku Fair Weather Friends [WIDEO]

Fani Fair Weather Friends mogą czuć się usatysfakcjonowani. Zespół wraca z letnią piosenką. W sieci pojawił się właśnie teledysk do utworu „Love Won’t Make It Easier”, który promuje drugi album śląsko-zagłębiowskiej kapeli.

Fair Weather Friends - fot. YouTube

Fair Weather Friends – fot. YouTube

Teledysk kręcony był na Lazurowym Wybrzeżu oraz w austriackich Alpach, a motywem przewodnim utworu jest kolarstwo. –Słuchając pierwszy raz „Love Won`t Make It Easier”, doszedłem do wniosku, że utwór aż prosi się o słoneczny pozytywny klip zrobiony poza granicami naszego kraju. Szukając pomysłu, uznaliśmy, że motyw kolarstwa będzie dobrym pretekstem do zrobienia klipu, w którym wystąpią muzycy – ale także klipu, który w metaforyczny sposób nawiąże do tekstu. Letni charakter singla postanowiliśmy podkreślić zdjęciami zrealizowanymi na Lazurowym Wybrzeżu oraz w austriackich Alpach – mówi Piotr Steczek reżyser i założyciel EXA Studio, które zrealizowało klip.

Zespół otrzymał także ogromne wsparcie merytoryczne od Andrzeja Nowaka, prezesa Śląskiego Związku Kolarskiego, który m.in. udostępnił stroje kolarskie z lat 80 i 90. ubiegłego stulecia.

Członkowie zespołu Fair Weather Friends nakręcony klip postanowili zadedykować jednemu z najwybitniejszych kolarzy na świecie – Eddiemu Merckx, nazywanego, ze względu na wielką chęć wygrywania, „Kanibalem”. Jako jedyny kolarz w historii wygrał on w jednym roku trzy główne klasyfikacje (generalną, punktową oraz górską) wyścigu Tour de France 1969. I to właśnie ten klimat chcieli oddać twórcy klipu.

– Pojechaliśmy zobaczyć, gdzie wielcy kolarze wykuwali swoje charaktery. Ponoć zwycięstwo w Tour de France czyni nieśmiertelnym. I faktycznie przejechanie dowolnego odcinka górskiego tego wyścigu to nie lada wyzwanie. Od pierwszego przejazdu po alpejskich serpentynach, wiedzieliśmy, że przed nami cztery ciężkie dni z „językami w szprychach”, jak to mówią kolarze. Koledzy z EXA Studio zaserwowali nam prawdziwy obóz kolarski – wspomina Paweł Cyz, muzyk Fair Weather Friends.

Zdjęcia zrealizowano w połowie czerwca. Ich autorem jest Mariusz Rychłowski absolwent WiRTV w Katowicach. Premiera utworu Love Won`t Make It Easier miała miejsce na antenie radiowej Trójki w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej 22 czerwca.

Fair Weather Friends powstał w 2011 roku w Czeladzi. Grupa inspiruje się współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70. i 80. XX wieku. W 2014 roku wydali swój debiutancki album – „Hurricane Days”.Powiązane posty