Sosnowiec będzie czystszy? Podpisano wartą 27 milionów umowę

Koniec bezkrólewia na sosnowieckich ulicach i chodnikach. Miasto wreszcie podpisało umowę na sprzątanie miasto, a za to będzie odpowiedzialna sosnowiecka firma.

Stawiki po całym dniu plażowania - fot. Arch TZ

Stawiki po całym dniu plażowania – fot. Arch TZ

Jak już informowaliśmy na początku czerwca, dwie firmy toczyły między sobą bój o zwycięstwo w przetargu na utrzymanie czystości w Sosnowcu.

Zgodnie z konkursem, firmę sprzątającą miasto mieliśmy poznać w połowie marca, ale przez 4 miesiące trwała batalia w Krajowej Izbie Odwoławczej.

W szranki o intratny kontrakt stanęły dwie firmy – sosnowiecki Zakład Usługowy Jampich oraz konsorcjum z Remondisem Opole na czele. Pierwsza z firm zaoferowała cenę o 6 milionów niższą od konsorcjum, a że był to aspekt kluczowy, wygrała przetarg. Przegrany jednak złożył odwołanie.

We wtorek prezydent miasta poinformował, że po wyjaśnieniach w KIO, udało się podpisać umowę z firmą Jampich. – Udało się obronić argumenty przed KIO, decyzja zapadła, do poniedziałku można było wnosić protesty. W związku z tym, że ich nie było, we wtorek podpisaliśmy umowę – powiedział prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Jak dodał, według zapowiedzi firmy sprzątanie miasta ma się rozpocząć najpóźniej od środy. Kontrakt jest ważny 3 lata i opiewa na maksymalna kwotę 27 milionów złotych. – Kwota jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Sroga zima może np. spowodować częstszą potrzebę odśnieżania itd – tłumaczy.

Prezydent odniósł się także m.in. do zdjęć z zaśmieconych Stawików, które udostępnialiśmy na Facebooku. – Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie szybko reagować, ale widząc takie zdjęcia i czytając informacje, kierujemy służby na miejsce – dodał.Powiązane posty

 • tumieszkam

  A z początkiem zimy dowiemy się że firma sprzątająca została zaskoczona przez zimę 🙂

 • andre

  Remondis to powszechnie znana i widoczna na ulicach firma, a ten cały Jampich skąd sie wziął..?

  • dcdf

   Hehe szukają właśnie osób na infopracy, do koszenia trawy 🙂
   Firma zapewne ma ogromne doświadczenie 🙂 – działalność od 2007

 • ZS

  Nie ważne kto, jaka, byle zapierd…i. I oby w końcu było czysto i to wszędzie.

 • Tomanek

  Czy jest w umowie zapis o karach za niewywiązanie nie się z kontraktu ? Wygrać tani przetarg to przecież nie sztuka !

 • Patrolowski

  Bardzo rzadko, od samego podpisania umowy, robi się czysto!
  Najważniejsze jest bardzo precyzyjne zapisanie i bezwzględne egzekwowanie zaniedbań w wykonywaniu zadań opisanych w umowie,
  Niestety nie wiemy kto to będzie robił i czyim znajomym jest ten nowy sprzątacz ? Nic nie sugeruje ale trochę mnie dziwi że nagle przegrywa duża firma sprzątająca w wielu innych miastach. 6 milionów taniej… ciekawe – pożyjemy, zobaczymy!

 • monia

  27 milionów … to sie firma na chapie kaski