Sosnowiecki Staszic z nowym dyrektorem, Prus również, a Korczak został szkoła uniwersytecką

Spore zmiany nastąpiły w sosnowieckim szkolnictwie – kilka placówek zmieniło dyrektorów, podpisano także umowę, dzięki której uczniom będzie bliżej do studiów wyższych.

Regaty Staszic - Plater 2012 - PL

Regaty Staszic – Plater 2012 – PL

W czwartek prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, poinformował, że VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu podpisało umowę ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. – Nastąpi drobna zmiana nazwy. Dzięki współpracy, uczeń będzie miał pewność, że nie będzie problemu z naborem, otrzyma także więcej punktów w ramach rekrutacji – mówi prezydent. Raz w miesiącu uczniowie mają również brać udział w wykładach organizowanych przez SUM.

Od teraz VI LO będzie nosiło nazwę Uniwersyteckie VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. Podobne umowy mają podpisać kolejne szkoły: II LO im. Emilii Plater z Uniwersytetem Śląskim, a dawna Kolejówka przy Kilińskiego z Politechnika Śląską.

Sporo zmian zaszło także na stanowiskach dyrektorskich. Największym zaskoczeniem jest zmiana dyrektora w ZSO nr 15 w Sosnowcu, a więc w popularnym Staszicu. Tomasza Szyjkowskiego zastąpił Grzegorz Walotek. – Konkurs odbył się, ale żaden z kandydatów nie przeszedł I etapu z przyczyn formalno-prawnych. Uważam, że to ważna rzecz, aby potrafić składać raz na 5 lat dokumenty zgodnie z zasadami, a te nie są skomplikowane. Obecnemu dyrektorowi brakowało zaświadczenia jakie ma wykształcenie, nie było zaświadczenia, że może piastować to stanowisko. Myślę, że zmiana będzie ożywcza dla placówki – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński. Nowego dyrektora mianował prezydent.

Do zmiany doszło także w ZSO nr 3, a więc w Prusie. Dotychczasową dyrektor, Małgorzatę Sokół, zastąpił Piotr Smok. W konkursie nikt nie otrzymał bezwzględnej większości. Teraz kandydatury zaopiniuje rada placówki i rada pedagogiczna.

Pełna informacja o nowych dyrektorach sosnowieckich placówek

W wyniku przeprowadzonych konkursów wyłoniono 11 kandydatów na dyrektorów szkół i placówek oświatowych tj:
1. Panią Urszulę Seredykę – Przedszkole Miejskie nr 34, ul. Sawickiej 1 /OBECNY DYREKTOR/
2. Panią Beatę Różycką – Przedszkole Miejskie nr 47, ul. Piłsudskiego 92 /OBECNY WICEDYREKTOR/
3. Panią Elżbietę Kordos – Przedszkole Miejskie nr 54, ul. Kalinowa 115a /OBECNY DYREKTOR/
4. Panią Beatę Święch – Przedszkole Miejskie nr 55 z Oddziałami dla Dzieci specjalnej Troski, ul. Akacjowa 81 /OBECNY DYREKTOR/
5. Panią Wiesławę Szopę – Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Wojska Polskiego 84 /OBECNY DYREKTOR/
6. Panią Bożenę Zawadę – Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Zapały 3 /OBECNY DYREKTOR/
7. Pana Marka Wiewiórowskiego – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Czeladzka 58 /OBECNY DYREKTOR/
8. Panią Iwonę Chęcińską – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, ul. Bohaterów Monte Cassino 46 /OBECNY DYREKTOR/
9. Pana Mariusza Musiała – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9, ul. Jedności 7 /OBECNY NAUCZYCIEL/
10. Pana Krzysztofa Będkowskiego – Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, ul. Jagiellońska 13 /OBECNY DYREKTOR/
11. Panią Dorotę Grolik – Zespół Szkół Muzycznych, ul. Wawel 2. /OBECNY DYREKTOR/

W 6 przypadkach konkursy zostały nierozstrzygnięte. W oparciu o Art. 36a ust. 4 Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty -„Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej”.

Mając powyższe na uwadze prezydent miasta, prezydent proponuje powierzyć stanowiska dyrektorów szkół i placówek oświatowych następującym kandydatom:
1. Pani Monice Dyl – Szkoła Podstawowa nr 25, ul. Krasickiego 1 /OBECNY NAUCZYCIEL/
2. Pani Renacie Rudeckiej – Szkoła Podstawowa nr 39, ul. Lubelska 51
3. Panu Piotrowi Smokowi – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, ul. Piłsudskiego 114
4. Panu Grzegorzowi Walotkowi – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15, Plac Zillingera 1 /OBECNY NAUCZYCIEL/
5. Pani Elżbiecie Malinowskiej – Gulińskiej – Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, ul. Grabowa 2 /OBECNY DYREKTOR/
6. Pani Barbarze Maroszek – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2, ul. Białostocka 17.Powiązane posty

 • AbsolwentStaszica

  Grzegorz Walotek będzie świetnym dyrektorem #dziękujęSzyjkowskiemu #dziękujęKomorowskiemu

 • Hans

  Generalnie to jakby ktos nie wiedzial o co chodzi to o ile wiem : kiedy dyrektor nie zostal wyloniony w konkursie to mianuje go prezydent.

 • huligan_roku

  uczył mnie gość, który nie potrafi skompletować dokumentów przez co traci funkcję. on śmiał mówić do mnie baranie. #żal

  • Trzeźwy

   i nie wydaje Ci się to dziwne? Odpaść z powodu braku papierka, skoro nie jest się nowicjuszem na danym stanowisku i przeszło się już przez kilka konkursów?

 • Absolwent

  Grzegorz Walotek Dyrektorem Staszica – będzie się działo!!!! Wspaniały wychowawca, nauczyciel i pedagog ze świetną wizją zmian w tej szkole. Czas wracać do pierwszej 20 najlepszych szkół w Polsce!

 • Staszicak

  Pewnie nie miał żadnych dokumentów odnośnie ukończonych studiów, pokażcie mi jakiegoś absolwenta Plater co studia zrobił.

  • Staszicak

   Moja rodzicielka chociażby, pieprzyć, żeby pieprzyć to każdy potrafi..

   ~Staszicak

 • Absolwent

  Dyrektorowi Szyjkowskiemu należą się wielkie podziękowania i ogromny szacunek za jego poświęcenie i 20 lat oddanej pracy na rzecz szkoły. Zrobił wiele dobrego, wierzę że wszystko, co uważał w swojej ocenie za najlepsze dla Staszica. Dziękujemy!

 • Absolwent

  Dla profesora Walotka serdeczne gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku, jako człowiek o wielkim sercu i potędze umysłu na pewno się na nim sprawdzi. Trzymam kciuki za Staszica.

  • Hans

   Przepraszam kiedy pan magister Walotek zostal profesorem? Czy cos mnie ominelo?

   • dexterxd

    na mgr w lo mówi sie profesorxd

   • Uczeń

    A Ty w liceum mówiłeś do nauczycieli po stopniach naukowych? „Pani magister, mam pytanie (…)”, „Czy może mi pani doktor pomóc z (…)”, „Panie doktorze, a nie, przepraszam, magistrze (…)”
    Profesor to w polskich szkołach licealnych tytuł grzecznościowy

 • Absolwent 1

  Brawo, może szkoła powróci do dawnej świetności

 • Byla_uczennicaOPP1

  Pani Elżbiecie Malinowskiej – Gulińskiej ?! Serio? Przepraszam bardzo, ale ta kobieta nie robi absolutnie NIC dla dobra tego ogniska. Jak na razie większość tych, którzy chcieli rozwijać swoje umiejętności musiało pożegnać się z tą placówką i szukać jakiejś innej, która jest bardziej otwarta na ludzi i nie trzyma się skostniałych starych form i układów.

 • Biedronka

  Dziękujemy za 20 lat dyrektorownia w Stasiu!To niezwykle twórczy okres w historii szkoły.Tyle dobrego się działo!

 • Biedronka

  Ładne zdjęcie -to dyrektor STASZICA był przed laty pomysłodawcą regat.

 • zolza

  A mogę zapytać skąd te wiadomości skoro oficjalnie na BIP-ie nie ma takich informacji. Czy ktoś tutaj nie złamał prawa? Znowu prasa wie więcej !

 • Dyskietka

  Byc dobrym nauczycielem matematyki to nie znaczy byc tez dobrym dyrektorem szkoly.20 lat dyr. Szyjkowskiego to szereg inicjatyw cennych dla szkoly i miasta.Staszic od kilku lat ma podpisana umowe patronacka z Uniwersytetem Slaskim.Szkoda, ze pan prezydent zapomnial o to zapytac obecnego dyrektora!

  • Malwina

   No to teraz dobry matematyk przestanie być dobrym matematykiem – cała energia lub jej znaczna większość skumuluje się na dyrektorowaniu.

 • Absolwent 2005

  Dziękuję panie dyrektorze.To były świetne czasy.Skończył się Staszic i skończyło się piękne życie!

 • zolza2

  No własnie,czy dyrektorzy w cywilizowany sposób dowiedzieli się,że już nie są dyrektorami?Różnie to onegdaj bywało.Ale PO-myślę-dba o wysokie standardy.Obym się nie myliła..

 • Dyskietka

  .Niestety PO nie dba o zadne standardy Jestes w wielklim bledzie zolzo.

 • Absolwentka Prusa

  „Gratulacje” dla nowo wybranego dyrektora Prusa… Ten czlowiek, jestem przekonana, że nie ma zielonego pojęcia jak ta szkoła funkcjonuje. Jestem tegoroczną absolwentką i byłam szczęśliwa przez 3 lata nauki w liceum widząc liczne zmiany dla szkoły, dla poprawy i unowocześnienia jej, dla zachęcenia uczniów gimnazjum do nauki w Prusie. (Tablice interaktywne, szafki, odnowione patio i wiele innych)
  Teraz jest mi jedynie przykro, że nowy prezydent aby czuć się, może raźniej chce wokół siebie mieć jedynie znajomych…

  • Stary absolwent

   Droga Absolwentko! Nie masz pojęcia o czym piszesz! Ta pani Dyrektor zniszczyła Szkołę z taką tradycją!! Tego się nie da nigdy odbudować; zawsze szkoła mieściła się w czołówce sosnowieckich liceów, a teraz ma najniższe wyniki matur. Należy się cieszyć, że może się coś zmienić na lepsze.

   • Stosunkowo świeży absolwent

    Nie wina dyrekcji, że prawnie musi przyjąć patologię z najbliższych osiedli do gimnazjum, która zniechęca dobrych uczniów do wybycia z murów tej szkoły

   • Absolwentka Prusa

    Racja, ale o nich przecież nie mówi. Lepiej jest skrytykować dyrekcję, że winna jest temu, że mamy takich, a nie innych uczniów.

   • Absolwentka Prusa

    Fakt, moze i nie wiem jak bylo kiedyś, ale nie utwierdzisz mnie, Starszy Absolwencie w przekonaniu, że taki młody nauczyciel wychowania fizycznego nagle przywróci szkole dobre imię. Wyniki matur chciałabym przypomnieć, zależą od osób, które decydują się podjąć zdawania matur. To nie jest wina nikogo innego, poza tym nie jesteśmy jedyną szkolą, w której są różne wyniki.

 • zolza

  Jeżeli standardem nazywamy fakt, że zwolnieni dyrektorzy o swoim zwolnieniu dowiedzieli się z Internetu to chyba możemy mówić o Nowej Świeckiej Tradycji!
  Tylko to było w innych czasach ! Dla mnie i mnie podobnych ,jest to nie do przyjęcia i myślę, że obecna formacja przez takie zachowanie traci ten ogromny kredyt zaufania jakim została obdarzona. Czekaliśmy na zmiany ale chyba nikt nie przypuszczał, że teraz tak będzie się odwoływać ludzi ze swoich stanowisk. Żenada !

 • obserwator

  Ale jaja!Dyrektorzy roznoszeni po szkolach w TECZKACH.To już było.Wraca stare!

 • obserwator

  Do Starego absolwenta Prusa.Szkołę spisali na straty poprzedni włodarze miasta.Zamiast u was otworzyli sportowe liceum w Zagórzu.A uczniów nie przybywa,bo Sosnowiec wyludnia się na potęgę!Nasze dzieci chodzą do szkół w Anglii,Irlandii i Szkocji!

  • Malwina

   W Zagórzu nie ma sportowego liceum, jest tylko sportowe gimnazjum w ZSO. Proszę nie pisać czegoś, co nie jest zgodne z prawdą.

 • Anna

  Zso nr 5, pani dyrektor ma nazwisko identyczne z prezydentem….. Ktoś wie dlaczego?

  • Adam

   Bo jej mąż ma na nazwisko Chęciński? A tak na serio – zbieżność nazwisk z aktualnym panem prezydentem przypadkowa.

 • Tytus

  No to mamy. W Sosnowcu była zawsze zła komuna, a teraz przyszło zakłamane i cwane PO. Wyrzucenie dyrektora Staszica jest obrzydliwą decyzją kliki nowego prezydenta licencjata Chęcińskiego, któremu wtórował w decyzji największy kameleon wśród nauczycieli – komuchosolidarnościowypeowiec Kubicki, który zachłysnął się władzą na tronie radnego.

  Dziękuję dotychczasowemu dyrektorowi Staszica i podziwiam go za to co zrobił dla tej szkoły nie szczędząc swych sił i rezygnując z układów i partyjniactwa za cenę własnej godności.

  • Przesada

   Nie dobudowujesz czasem zbyt wielkiej otoczki spiskowej do całego wydarzenia? Jeśli zakończenie kadencji po 20 latach sprawowania funkcji dyrektora określasz jako „wyrzucenie” i „obrzydliwą decyzję” to coś jest nie tak.

 • Tor

  Zgadzam się z Tytusem. Kto nie zna szczegółów – niech nie komentuje. Dyrektor Staszica powinien zostać dopuszczony do konkursu. Kompletnie idiotyczne i niejednoznaczne (jak prawie wszystkie uregulowania prawne w tym kraju) przepisy pozwoliły PO-wcom Chęcińskiego z magistratu stwierdzić, że obecny dyrektor nie przedstawił kompletu dokumentów i tym samym pisząc w uproszczeniu, wyrzucić go ze stanowiska. To jak w czasach głębokiej komuny, gdzie przepisy interpretowała egzekutywa partyjna, a dyrektorów wszystkich instytucji przynosiło się w teczkach. Kto ciekaw niech zagłębi się w przepis, którego literalna interpretacja nie pozostawia złudzeń – kto ma rację.
  A gdzie standardy władzy, partyjna i osobista kultura Prezydenta Chęcińskiego ? Czy to dopuszczalne aby dyrektor o swoim następcy dowiadywał się z portalu internetowego ? To absolutnie jest obrzydliwe – tak jak napisał Tytus.

 • Ruda

  Staszic przyjmował z natury lepszych uczniów z tzw. chęcią do nauki i doprawdy nic od siebie nie dawał .Nikt nie porusza ilu maturzystów poprawiło matury z powodu braku dostania się tylko ba na medycynę śląską. A przygotowanie do matur za korepetycje. Czcesz dobrze zdać to uratują cię kilkuletnie korepetycje. O innych liceach nie wspomnę Prus kiedyś był na przyzwoitym poziomie studia sportowe medycyna prawo było w zasięgu chcącego ucznia a teraz to moloch narkotyki dla gimnazjalistów a w stasiu to samo .Bardzo dobra decyzja Pana Prezydenta i całej komisji rekrutacyjnej .
  20 lat rządów na stanowisku to za długo . Moim skromnym zdaniem góra to max 3 dekady matur czyli 9 lat a po pierwszej już powinna być głęboka weryfikacja. Zdawalnosc w sosnowcu matur i ich poziom mizerny .Całe zło to był p. Wesołowski to wydział i ich inspektorzy nic nie robili lajcikowe podejście nauczycieli i dyrektorów za aprobatą wydz. EDUKACJI .NAJWYŻSZY CZAS ABY POZIOM NAUCZANIA I ZDAWALNOSC MATUR SIĘ PILEPSZYLA.
  PANIE PREZYDENCIE PROSZĘ OSTRO WZIĄŚĆ SIĘ ZA NAUCZYCIELI BO RODZICÓW NIE STAĆ NA DROGIE KOREPETYCJE .NAUCZYCIEL MA NAUCZYĆ A NIE METODA SPYCHANIA TYLKO W DZIENNIKU WŁAŚCIWIE WPISANE. WLASCIWA EDUKACJA MA SIĘ ZACZYNAC OD PRZEDSZKOLA. I OD NAUCZYCIELI WIECEJ WYMAGAĆ.

  • Malwina

   Pani sama powinna się dokształcić w wielu dziedzinach. Dekada to „10”, więc za diabła nie wiem skąd Pani wychodzi, że 3 dekady to 9 lat… Interpunkcja też pożal się Boże… Najpierw proszę wymagać od siebie, potem od innych. A na końcu brać się za krytykę.

 • Ruda

  Czy funkcja dyrektora jest dożywotnią? Nie rubcie i nie szukajcie polityki . Pozim edujacji w rodzimych liceach bardzo slaby Zdolniejsza młodzież uciekała do Katowic a nawet bielska ilu to było olimpijczyków. Minęło . Dyrektorów należy wymieniać co dwie dekady obowiązkowo tak aby faktycznie mieli chęci do pracy i mogli zrealiziwac to co zaplanowAli Każda zmiana jest wskazana a w przypadku nauczycieli i dyrektorów szkół wskazana

  • drob

   na 2 lata to każdy ma wszystko w d,,,, wymienić trzeba matoły w szkole

   i będzie cacy a nie przepuszczać z litości , kto wymyślił bezpłatną szkołę i to do18 , nie uczysz się to do rynsztoka a nie wałkonić się za nasze pieniądze

 • absolwent

  Za mizerne wyniki szkoły dodatki dla dyrektora i nauczycieli do zwrotu.Młodzież dokładnie wie ile warty jest nauczyciel ze Stasia ,Prusa ,Plater. Za długo na stołku był każdy z nich. Do Staszica szła śmietanka młodzieży i nauczyciele nie wykrzesali zbyt wiele. Całe szczęście że jest niż demograficzny .

 • Andrzej

  Pani Ruda nie zna specyfiki dzisiejszych szkòł. To nie nauczyciele są źli, są tacy jak kiedyś, tylko uczniowie dziś wszystko mają w dupie. Frekwencja w szkołach jest na poziomie żenady, a kazdy gimnazjalista chce być Justinem Biberem i nie w głowie mu nauka. Takie przyszly czasy i nie pomoże nawet najlepszy dyrektor czy super nauczyciel.

 • st staszic

  Monitoring w klasie i wszystkie strony będą zadowolone. Nauczyciel właściwie przygotują i poprowadzą lekcje dyrektor bezpośrednio będzie miał wiedzę o poziomie przygotowania i utrwalenia.Rodzic bezpośredni wgląd i natychmiastowa reakcje. Uczeń x sumienny i grzeczny nauczyciel zadowolony.

 • nauczyciel

  Panie Andrzeju złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy.
  Dyrektor i nauczyciele mają mnóstwo argumentów w rękawie .
  Państwo loży na Wasze dokształcanie
  cdn, wdn, kursy, warsztaty, studia , sztab wspierających instytucji ,nagrody i kary , gotowe scenariusze lekcji, testy. Dawniej nie było komputerów i.t.p.Sumienność i rzetelność wobec siebie a młodzież w dzisiejszych czasach jest taka sama tylko trzeba i chcieć to widzieć. Radom Pszczyna i inne miasta tam jest inna młodzież . Gmina i kuratorium ma sie wziąść do roboty ,knntrole i weryfikacja dyrektora szkoły i nauczycieli a poziom w błyskawicznym tempie ulegnie poprawie .

 • Andrzej

  Smutne to gdy nauczyciel poucza stomatologa na fotelu dentysty, ale smutniejsze gdy rodzic poucza nauczyciela i wydaje mu się, że w sprawach szkoły wie od niego więcej. Nie istnieje pojęcie motywacji do nauki i nowej edukacji bez zgody na to samych zainteresowanych, a więc uczniów. Szkoły, tak zwane kuźnie talentów skończyły się raz na zawsze, bo nie ma motywacji do nauki i do pracy. Już dziecko w liceum wie, że po skończeniu nawet trzech uczelni, z wyróżnieniem może znaleźć tylko pracę i tak po znajomościach lub przynależnościach. Kute na cztery kopyta cwaniaki z PO pokazali jak załatwia się robotę swoim, a jak niszczy talenty. To jest system w którym może co setny zdolny absolwent może się przebić, reszta i tak utonie w szambie bezradności. Uczyliście kiedyś w szkole gdzie nie można się odwrócić tyłem do klasy. Pewnie nie. W takich placówkach dyrektorem powinien być klawisz więzienny i to z doświadczeniem.
  Młodzieży nie wychowuje się tylko w szkole, ale przede wszystkim w rodzinnym domu. Dom powinno wspierać Państwo,a ono co najwyżej wspiera pracę na angielskich zmywakach.

  • ja 29l

   popieram w całości

 • Mad Max

  A kiedy wymienią niejaką Marenkę na Legionów – przecież ta baba to porażka Nie dość że dyletantka to jeszcze totalny brak kultury. Gdzie takiego babskiego ćwoka uchowano

 • haj 25

  a tak wogóle to nowa burżuazja wymieni wszystko , i wsadzi wszystko swoje , będąc przy tym wielką arogancją ,szczytem bezczelności , ,udając porządki w mieście wpycha swojaków .
  najlepiej zatrudnić mało , najlepiej za 1500 zł i stworzyć społeczne szkoły , catering pozbyć się najlepszych Ci już uciekają do miast ościennych , dać władzę rodzicom (najlepiej niech sami uczą swoje dzieci ) jeszcze lepiej niech zrobi to internet . Władza absolutna prezydenta ,i naczelnika wed z całą coraz większą świtą tyle ludu dawno wydział nie widział , stanowisko goni stanowisko ,szarogęszenie się i bezczelność nowej władzy to nowe oblicze sosnowca

 • Tytus

  Licencjat Chęciński, poniżając dyrektora Staszica, że oto ten nie potrafi skompletować dokumentów, sam skompromitował się niebywale. Powołanie nowego dyrektora, bez uzyskania zgodnie z przepisami opinii rady pedagogicznej szkoły, jest zamachem na demokrację i łamaniem prawa w najczystszej postaci. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że takiej opinii nie było. Spodziewam się, że takiego powołania oficjalnie na papierze także jeszcze nie ma, a to świadczy o szczególnym kołtuństwie i zakłamaniu obecnej władzy, knującej od miesięcy za plecami osób najbardziej zasługujących na prawdę. Społeczeństwo naszego miasta zawsze borykało się ze smutną opinią o władzach miasta. Czerwone i niechlubne pochodzenie poprzedniej władzy zostało zastąpione zakłamaniem, degrengoladą … ignorantami i farbowanymi lisami. Prezydencie Chęciński ma Pan jeszcze czas i szansę … aby pokazać, że nie utożsamia się pan z bohaterem powieści Dołęgi – Mostowicza. Ma Pan lichych doradców, za których idiotyczne pomysły kiedyś pana rozliczą.

  Nie ogłaszając konkursu, niszczy pan demokrację, traci zaufanie i wygania ludzi z tego już wyludnionego miasta.

 • sincerka

  A. Checinski nie mial prawa do publicznego uwlaczania panu dyrektorowi Staszica.

  (…) „Uważam, że to ważna rzecz, aby potrafić składać raz na 5 lat dokumenty zgodnie z zasadami, a te nie są skomplikowane. Obecnemu dyrektorowi brakowało zaświadczenia jakie ma wykształcenie, nie było zaświadczenia, że może piastować to stanowisko. Myślę, że zmiana będzie ożywcza dla placówki – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.”…

  Jesli juz pan Checinski nie mogl sie oprzec tego typu krytyce, to powinien wypowiedziec sie rowniez o innych dyrektorach ktorzy rowniez zostali odrzuceni z powodu brakow formalnych w teczkach, jak np. obecna dyrektor OPP nr 1 Elzbieta Malinowska-Gulinska, o niej natomiast prezydent Checinski milczy, co wiecej proponuje powierzyc jej stanowisko dyrektora na kolejna kadencje.

  Brak jakichkolwiek zasad panie Checinski.
  Wydawalo mi sie, ze po studencie Humanitasu mozna sie spodziewac nieco wiecej.

 • Andrzej

  Chęciński … „po studencie Humanitasu …”. Daj spokój przecież ten człowiek nie rozumie nawet sam siebie. Aby nauczyciel mógł uczyć choćby w szkole podstawowej, musi mieć pełne studia magisterskie, przygotowanie pedagogiczne, kolejne dziesiątki dokumentów i tuzin zaświadczeń lekarskich. Prezydentem Sosnowca można zostać … bez problemu i … bez powodu.
  Oj panie Chęciński nie zapomnimy tego panu nigdy. Poniżył pan nie tylko dyrektorów szkół, ale swoją manipulacją próbował pan zarządzać godnością nauczycieli tych szkół.

 • Staszicak

  Konkurs konkursem ale ktos Za degradowanie staszica powinien odpowiedziec – dlaczego najlepsi gimnazjalisci uciekaja do mickiewicza i innych ogolniakow w katowicach – nie dlatego ze jest za wysoki poziom, w ostatnim roku 3 klasy zamiast pieciu w liceum -to nie niz tylko nieudolnosc kadry ktora nie potrafi przyciagnac mlodziezy – i juz samo to jest powodem do odwolania
  Kazdy kto wprowadzi troche powietrza do Staszica bedzie lepszy – szkola ma historie, potencjal i lojalnych absolwentow . Dzis szkola dziala jak firma – musi miec atrakcyjna oferte i wyrozniac sie na tle innych – staszic zawsze to miAl – a w ostatnich latach zyl tym co ktos kiedys stworzyl. Dobrze ze Sp kabała nie musi tego ogladac. Zmiana byla i jest konieczna – nie tylko dyrektora.