Świąteczna paczka dla dzieciaczka czyli Mikołaj z Ameryki z wizytą u potrzebujących dzieci

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, uwielbiany przez dzieci i dorosłych. To czas kiedy spełniają się marzenia, a Święty Mikołaj przynosi prezenty. Tym razem poczciwy święty, tylko sobie znanym sposobem sprawił, że bożonarodzeniowe prezenty dla podopiecznych z dąbrowskiej placówki, przybyły aż ze Stanów Zjednoczonych.

Świąteczna paczka dla dzieciaczka - fot. Monika Gruszewicz

Świąteczna paczka dla dzieciaczka – fot. Monika Gruszewicz

Okres świąteczny w tym roku okazał się wyjątkowy dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań” z Dąbrowy Górniczej. Pochodząca z tego miasta, a obecnie przebywająca w Chicago, Ewelina Chwałek zorganizowała świąteczną akcję pod autorskim tytułem „Świąteczna paczka dla dzieciaczka”. Jej celem było spełnienie marzeń dzieci, które z różnych powodów trafiły do ośrodka.

Świętego ulubieńca wszystkich dzieci wspierała mama organizatorki Iwona Kiernożycka, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej „Pod dębem”, prezeska Klubu Seniora i Juniora Manhattan i Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” w Dąbrowie Górniczej oraz dyrektor placówki Piotr Jendrysek. To oni w kompletnej tajemnicy zorganizowali listy dzieci do św. Mikołaja.

Dąbrowianka, z zawodu artysta plastyk i grafik, zaprojektowała plakat wydarzenia i opublikowała go na portalu społecznościowym,. Miał on zachęcić do pomocy w akcji. Przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem! Po niespełna 2 godzinach od publikacji postu z prezentami, lista została zamknięta. W tak krótkim czasie znalazło się 46 osób, które zadeklarowały się kupić prezenty dla dzieci.

„Świąteczna paczka dla dzieciaczka” to akcja, której byłam pewna całkowicie, bo zebrałam wokół siebie fantastycznych ludzi, którzy chcieli bezinteresownie pomóc. Wszyscy bardzo się zaangażowali dokładając dodatkowo od siebie słodycze i inne rzeczy, pisząc kartki świąteczne i pięknie pakując prezenty. Myśl, że możemy sprawić, by te święta dla wszystkich dzieci z placówki były bardziej wyjątkowe niż dotychczas była bezcenna – mówi Ewelina Chwałek, organizatorka akcji. – Wybór ośrodka był prosty. Znałam ten ośrodek i wiedziałam, że mogę liczyć na pomoc kadry – dodała.

Świąteczna paczka dla dzieciaczka - fot. Monika Gruszewicz

Świąteczna paczka dla dzieciaczka – fot. Monika Gruszewicz

Po skończonym pakowaniu pięć ogromnej wielkości kartonów trafiło do Polski. – Staraliśmy się pakować wszystkie prezenty bardzo ostrożnie, by w miarę możliwości nie pogiąć pięknych opakowań, kokard i gadżetów dołączonych do paczek. Chcieliśmy uzyskać efekt pięknych prezentów, które będą cieszyć oko dzieci. Bardzo zaangażowałem się w akcję. Sam nawet wybrałem chłopca, któremu kupiłem prezent – po prostu nie mogłem inaczej – mówi Mirosław Chwałek, mąż organizatorki.

14 grudnia 2016 roku została zorganizowana w placówce impreza, podczas której odbyły się jasełka, spotkanie przy wigilijnym stole, kolędowanie i rozdawanie prezentów. W tym dniu, do adresatów dotarły paczki zza oceanu. Był to niezapomniany, pełen emocji i wzruszeń wieczór.

Świąteczna paczka dla dzieciaczka - fot. Monika Gruszewicz

Świąteczna paczka dla dzieciaczka – fot. Monika Gruszewicz

Uśmiechy od ucha do ucha, a w przypadku niektórych dzieci wręcz łzy płynące po policzkach ze szczęścia, świadczą o tym, że akcja „Świąteczna paczka dla dzieciaczka” zorganizowana w Chicago przez panią Ewelinę Chwałek była strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Raz jeszcze okazało się, że chęć niesienia pomocy, zaangażowanie czy bezinteresowna dobroć nie są pustymi sloganami, ale mają odzwierciedlenie w konkretnych działaniach – powiedział po spotkaniu Piotr Jendrysek, dyrektor placówki. – Cieszy mnie, że całkowicie obcy, co więcej – mieszkający na innym kontynencie ludzie, potrafili podzielić się z naszymi podopiecznymi, tym co posiadają. I z całego serca im za ten szczery gest dziękuję – dodał.Powiązane posty