Bogdan Święczkowski nowym prokuratorem krajowym?

Wiceminister sprawiedliwości Bogdan Święczkowski zostanie nowym prokuratorem krajowym. Taką informację podaje tygodnik Newsweek Polska.

Bogdan Święczkowski – fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Bogdan Święczkowski – fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Bogdan Święczkowski zostanie nowym prokuratorem krajowym, czyli drugą osobą po Zbigniewie Ziobrze, w ministerstwie. – To silny człowiek na trudne czasy: dwa metry wzrostu, sto trzydzieści kilo żywej wagi i dłonie jak bochny chleba. Dla przyjaciół – Bodzio, dla reszty – Godzilla – pisze na swojej stronie internetowej tygodnik Newsweek Polska.

Święczkowskiemu miałyby podlegać prokuratury regionalne, które skupią się na ściganiu najpoważniejszych przestępstw finansowo-gospodarczych i skarbowych. W Prokuraturze Krajowej ma też powstać wydział spraw wewnętrznych, zajmujący się sprawami dyscyplinarnymi oraz przestępstwami prokuratorów i sędziów.

Bogdan Święczkowski jest znaną postacią w środowisku prawniczym. Urodzony w Sosnowcu prokurator w latach 2006-2007 był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W listopadzie 2015 roku został wiceministrem sprawiedliwości.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego. Bogdan Święczkowski był także radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.Powiązane posty

  • steveminion

    „dwa metry wzrostu, sto trzydzieści kilo żywej wagi i dłonie jak bochny chleba”
    To niewątpliwie cechy niezbędne aby być prokuratorem… Ziobro oblał egzaminy prokuratorskie i nigdy nie pracował w zawodzie a ten pan ma się czym pochwalić poza budową Godzilli i nadwagą?