Sylwester 2016 Dąbrowa Górnicza: Wiemy, jak nowy rok przywitają mieszkańcy dębowego miasta

Przed tygodniem poznaliśmy sylwestrowe plany Sosnowca. Teraz swoje karty odkrywa Dąbrowa Górnicza. Kto pożegna 2016 rok w dębowym mieście?

Pokaz sztucznych ogni - fot. Maciej Łydek

Pokaz sztucznych ogni – fot. Maciej Łydek

Wielkimi krokami zbliża się koniec 2016 roku i miasta naszego regionu powoli szykują się do organizacji sylwestrowych imprez.

W ubiegłym tygodniu Sosnowiec poinformował, że główną gwiazdą miejskiego Sylwestra będzie zespół IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim. Na scenie pojawi się też discopolowy zespół Acapulco.

A jakie plany na ten wyjątkowy dzień w roku ma Dąbrowa Górnicza? Tegoroczna impreza odbędzie się na Placu Wolności i będzie dość skromna. Nie zobaczymy na niej żadnej muzycznej gwiazdy. Będzie za to DJ.

– W ocenie wielu osób utarło się, że skoro podczas imprezy sylwestrowej nie wystąpi żadna gwiazda, to z pewnością cała impreza okażę się klapą. W tym roku zdecydowaliśmy się udowodnić, że jest zupełnie inaczej. Nie chcemy powielać imprez, które organizowane są w sąsiednich miastach, dlatego postawiliśmy na „laserowego sylwestra dla aktywnych” – wyjaśnia Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowski Sylwester rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do godz. 1.00. O północy mieszkańcy Zagłębia zobaczą specjalnie przygotowany mapping.

W sylwestrową noc, na wszystkich którzy zdecydują się powitać Nowy Rok na Placu Wolności, czekać będzie DJ z energetyczną muzyką na powitanie roku, a także wyjątkowy Laser Show, jakiego Dąbrowa Górnicza jeszcze nie widziała. Za jego przygotowanie odpowiada firma Mediam Event z Krakowa, która ma ogromne doświadczenie w tego typu pokazach i gwarantuje, że każdy kto znajdzie się w tej nocy w centrum Dąbrowy Górniczej nie będzie żałował, że wyszedł z domu – zachęca Bartosz Matylewicz.

Przykładowy pokaz przygotowany przez firmę Mediam Event:Powiązane posty

 • werty2

  Sztuczne ognie jednak lepsze. Lasery to mogą być na Dni Dąbrowy, ale powitanie Nowego Roku bez fajerwerków? To już nie będzie huczny Sylwester.

  • gość

   A właśnie, że świetny pomysł z tym laser show, będzie oryginalnie. Fajerwerków i tak będzie pod dostatkiem – mnóstwo osób w centrum odpala fajerwerki w Sylwestra.

 • savalas

  ze dwa teledyski basa mniej i by była kasa na Sylwestra

 • egon

  wieś się bawi 🙂