Tramwaj zderzył się z autobusem. Jedna osoba poszkodowana

W piątek, 30 grudnia doszło do zderzenia tramwaju linii nr 21 oraz autobusu linii nr 91, w wyniku którego doszło do wykolejenia tramwaju. Obecnie na miejscu zdarzenia prowadzone są prace, a jeden z uczestników został przewieziony do szpitala.

Nowe tramwaje w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło ok. 10:40 na wiadukcie nad trasą S86 w Sosnowcu. – Dzisiaj przed 11:00 doszło do zderzenia autobusu PKM Sosnowiec linii nr 91 z jadącym w stronę Huty Katowice tramwajem linii nr 21 – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. – W wyniku zderzenia tramwaj wypadł z szyn. Obecnie na miejscu prowadzone są prace w celu przywrócenia ruchu tramwajowego – dodaje.

Tramwaje Śląskie uruchomiły autobus zastępczy kursujący na trasie Sosnowiec Centrum – Milowice Pętla. – Tramwaje linii nr 26 kursują do pętli w Będzinie, a tramwaje linii nr 21 zawracają przy ul. Ostrogórskiej – dodaje Andrzej Zawoda.

W wyniku porannego zdarzenia jedna z pasażerek trafiła do szpitala. – Jedna osoba podróżująca tramwajem linii nr 21, przewróciła się i upadła na rękę, następnie uskarżając się na jej ból. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania, które wykażą czy ręka kobiety jest złamana czy jedynie stłuczona – mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.Powiązane posty

 • Fred

  Od kiedy autobus nr 91 jedzie w kierunku Huty Katowice ?

  • olek

   przecież wyraźnie napisane jest, że tramwaj jechał w stronę Huty Katowice

   • Fred

    Przepraszam, moja nieuwaga.

 • Paweł Cheliński

  91 jedzie w kierunku Huty bardzo dobre pytanie

 • Z helikoptera

  Nad drogą 86? To przecież tam są światła? No tak, ale i jedni i drudzy (tramwaje i autobusy) często przejeżdżają na czerwone światło.

 • Masz

  Tory były złe xD

 • qtaz

  91 jedzie do niemiec-to była prowokacja.