Trwa remont basenu w Klimontowie. Konieczne są prace dodatkowe i kolejne środki [ZDJĘCIA]

Remont dawnej cechowni KWK Klimontów-Porąbka w Sosnowcu, gdzie mieści się basen, nie jest prosty. Konieczne są dodatkowe prace.

Przebudowa basenu w Klimontowie - fot. PL

Przebudowa basenu w Klimontowie – fot. PL

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, pływalnia w sosnowieckim Klimontowie zostanie przekształcona w Centrum Aktywności Rodzinnej. Obiekt będzie pełnił rolę nie tylko ośrodka rekreacyjnego, ale i kulturalnego.

Od lutego, w obiektach dawnej cechowni KWK Klimontów-Porąbka, trwają prace, które głównie obejmują pomieszczenia nad pływalnią. Na górze powstaną dwie sale fitness, siłownia, sala do zajęć gimnastyki korekcyjnej, zaplecze szatniowe i pomieszczenia do zajęć.

Ponadto konieczne jest wybudowanie klatek schodowych, instalacja windy, klimatyzacji oraz odświeżenie elewacji.

Basen zamknięto pod koniec lutego i choć prace na miejscu trwają, to jednak nie obyło się bez problemów. – Prace idą zgodnie z pewnym harmonogram, choć wymagał on poprawy z uwagi na roboty dodatkowe. Jest ich niemało. Obiekt nigdy nie był w takim stopniu modernizowany i nikt nie wiedział jaki co jest pod spodem. Są problemy ze stropami, co spowodowało, że są dodatkowe prace, co też ma wpływ na wydłużenie terminu. Z drugiej strony, zależy nam na tym, żeby obiekt w sposób należyty zmodernizować i oddać go kompleksowo – dziś to priorytet. Kwestia prac, które trwają i będą miały wpływ na termin zadania, to kwestia przeprojektowania klatki schodowej z uwagi na uzgodnienia z sąsiadami, a są to osoby prywatne. One też w wymiarze inwestycyjnym podchodzą do swojej działalności, widząc nasze działania – mówi nam dyrektor MOSiR, Rafał Łydek.

Miasto na prace dodatkowe musiało przeznaczyć 280 tysięcy złotych. – Nie ma większych zagrożeń, spodziewałem się, że takie roboty  będą konieczne. Wymiar finansowy i rozliczenia związane z programem Jessica są pod kontrolą – dodaje dyrektor.

Obecnie umowa jest aneksowana i opiewa na datę 15 października. MOSiR środki na remont otrzymał z programu Jessica – 3 mln zł. Całkowity koszt modernizacji przekroczy 5 milionów złotych. Prace wykonuje Banimex.

O tym, jak ważny jest to obiekt dla mieszkańców, niech świadczą liczby. W styczniu basen w Klimontowie odwiedziło 7 tysięcy osób. Był to rekord, bowiem obiekt odwiedziło o prawie 300 gości więcej niż w styczniu 2014 roku i aż o blisko 5 tysięcy więcej niż w styczniu 2013 roku.Powiązane posty

  • bgf

    Dla wiadomości troli i innych hejterów, należy zaznaczyć, że remont przeprowadza firma Banimex, a nie Skanska – dlatego prace dodatkowe są godne pochwały.

  • tuSk

    A firma obok nie może chociaż otynkować tej szopy?