Razem pomóżmy zwierzętom z sosnowieckiego schroniska [WIDEO]

Święta Bożego Narodzenia w ciepłym, rodzinnym domu? Marzą o nich wszyscy i to nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Większość psów czy kotów ma to szczęścia, jednak są takie, które magiczny czas spędzą w schronisku.

plakat schronisko

Podobnie będzie w sosnowieckim azylu, w jakim aktualnie przebywa ponad 230 bezdomnych czworonogów.

Schronisko w Milowicach funkcjonuje przez 24 godziny siedem dni w tygodniu, a zwierzęta do adopcji wydawane są od poniedziałku do piątku (od 8:00 do 18:00) i w soboty (od 9:00 do 13:00). Proces adopcji jest możliwy do zrealizowania po uiszczeniu opłaty (30 – 50zł).

Każdy z nas może pomóc bezdomnym zwierzętom. Wsparcie jest szczególnie ważne w trakcie zimy. To zdecydowanie najtrudniejszy okres w roku dla schroniska. – Najbardziej potrzebne są koce, kołdry, ale nie z pierza, karmy dla szczeniaków oraz kotów – wyliczała Marlena Równiak ze Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami Nadzieja na Dom.

Redakcja tygodnika Twoje Zagłębie organizuje zbiórkę świąteczną dla zwierząt przebywających w schronisku. Wszyscy mieszkańcy mogą wspomóc nas w tej akcji. Potrzebne artykuły prosimy dostarczać do naszej redakcji (Sosnowiec, ul. Modrzejowska 45) do 6 grudnia (pn-pt) do godz. 14.00. 

W schronisku cały czas prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę wybiegów dla psów. Jak na razie funkcjonuje jeden wybieg, choć plany zakładają stworzenie pięciu takich miejsc na terenie schroniska.Powiązane posty

  • WiFilms

    W 2012 r. zrealizowałem film o tym schronisku , o wolontariuszach z Stowarzyszenia ‚Nadziej na dom’ ..zapraszam na mój reportaz : https://www.youtube.com/watch?v=qV3Bho8iGyc

  • Monica

    no i popłakałam się ale kocyki z Ikei już są dla piesków , jutro zawozimy:)