Szykuje się wielka inwestycja w Zagłębiu. Pracę znajdzie tu nawet tysiąc osób

W Czeladzi powstanie nawet tysiąc miejsc pracy. Udało się pozyskać inwestora, który wybuduje w mieście potężne centrum logistyczne.

MLP Park Czeladź – fot. mat. pras.

MLP Park Czeladź – fot. mat. pras.

Samorządowcy z Czeladzi już od dłuższego czasu starali się pozyskać dużego inwestora, który zainwestowałby swoje pieniądze i utworzył w mieście nowe miejsca pracy. Do najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego przyjeżdżali przedsiębiorcy z różnych państw i rozmawiali.

Starania te przyniosły w końcu skutek. Na terenach przy ul. Będzińskiej powstanie centrum logistyczne MLP Park Czeladź. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. – Wkrótce podpiszę umowę notarialną na sprzedaż gminnych terenów, które stanowić będą część 16-hektarowego obszaru, na którym wybudowanych zostanie pięć hal o łącznej powierzchni ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Będzie to druga pod względem wielkości inwestycja gospodarcza w historii naszego miasta – podkreśla.

Inwestycji nie zrealizują jednak Chińczycy, którzy byli zainteresowani zainwestowaniem w Czeladzi, a firma z Pruszkowa.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Grupa działa na rynku w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym.

Aktualnie w skład nieruchomości MLP Group wchodzi siedem parków logistycznych zlokalizowanych w Pruszkowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Gliwicach oraz Teresinie. W planach, prócz Czeladzi, jest jeszcze Łódź.

MLP Park Czeladź – fot. mat. pras.

MLP Park Czeladź – fot. mat. pras.

– Inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla naszego miasta, gdyż oprócz jednorazowego zastrzyku gotówki ze sprzedaży gruntów, po wybudowaniu obiektów znacząco wzrosną dochody miasta. Tylko z tytułu podatku od nieruchomości do naszego budżetu wpływać będzie co roku około 1,5 miliona złotych, a do tego dojdą dochody z tak zwanych podatków pośrednich, czyli z CIT i PIT – zaznacza burmistrz Szaleniec.

Dzięki inwestycji w Czeladzi powstaną też nowe miejsca pracy. Miejscy urzędnicy szacują, że może ich powstać nawet tysiąc.

Na budowie centrum logistystycznego skorzystają też sami mieszkańcy. W mieście powstanie nowe rondo oraz drogi. – Aktualnie, trwają ustalenia, dotyczące ostatnich szczegółowych zapisów w kontrakcie. Zgodnie z umową, którą chcemy zawrzeć jeszcze w listopadzie, MLP Group ma wybudować rondo na ul. Będzińskiej i dwie drogi. Jedna z nich będzie prowadzić do kompleksu hal, a druga połączy ul. Będzińską z ul. Gdańską – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec.Powiązane posty

 • eee

  Pierwszy obrazek przedstawia hale w Bieruniu.

 • dodo

  Praca będzie, ale pewnie za 2 tysiące złotych, czyli dla Ukraińców.

 • Luk

  Fajnie ze wogole, szkoda że logistyka nie produkcja. No i bedzinska to się prosi o dwupasmowke a nie rondo.

 • __sl

  Zatrudnij się w urzędzie to zarobisz 5razy tyle i będziesz lepszy od ukrainca.

 • fsge

  Na kilometr śmierdzi.Powinno się tym zając CBA.Firma deweloperska da 1000 miejsc pracy? Przecież takie firmy kupują nieruchomości a potem sprzedają z zyskiem.Więc o jakich miejscach pracy mowa?

 • mar67

  firma deweloperska to buduje obiekt. Wolną powierzchnię powstałej hali wynajmuje zainteresowanej firmie która zatrudnia ile osób jej się podoba