Wiemy, jak będzie podzielony Sosnowiec. Sprawdź ile pieniędzy dostanie twoja dzielnica [WIDEO]

Znamy wstępny podział Sosnowca w budżecie partycypacyjnym. W mieście ma zostać wydzielonych 7 stref, w których mieszkańcy będą decydowali o inwestycjach z budżetu partycypacyjnego.

Konsultacje społeczne - fot. UM Sosnowiec

Konsultacje społeczne – fot. UM Sosnowiec

Rozpoczęły się pierwsze spotkania konsultacyjne, na których mieszkańcy mogą wnioskować o zmiany w projekcie budżetu partycypacyjnego. W sumie wzięło w nich udział ponad 100 osób.

Na razie jednak nie jest znany podział miasta na części. Projekt uchwały, która jest poddawana konsultacjom zakłada 7 okręgów.

Podział Sosnowca w ramach budżetu obywatelskiego - fot. mat. pras

Podział Sosnowca w ramach budżetu obywatelskiego – fot. mat. pras

Podział Sosnowca na okręgi w ramach budżetu obywatelskiego

1. Stary Sosnowiec, centrum (42 tysiące mieszkańców) – 440 tysięcy złotych
2. Milowice, Pogoń (36 tys.) – 420 tysięcy złotych.
3. Środula Sielec (26 tys.) – 365 tysięcy złotych.
4. Zagórze (40 tys.) – 460 tysięcy złotych.
5. Klimontów, Kukułek (22 tys.) – 370 tysięcy złotych.
6. Maczki Kazimierz (19 tys.) – 508 tysięcy złotych.
7. Niwka (20 tys.) – 430 tysięcy złotych.

Wstępny plan zakłada rozdzielnie prawie 3 milionów złotych. Kwotę przypadającą danemu terenowi ustalono według podziału – 50% to podział na okręgi, 25% według wielkości okręgu i 25% to ilość mieszkańców.

Jeśli macie wątpliwości dotyczące samej uchwały, warto wypełnić ankietę znajdującą się TUTAJ i przesłać ją na adres info@um.sosnowiec.pl

 

 Powiązane posty

 • Diadem

  Środula, drugie największe blokowisko po Zagórzu, jeszcze wsparta Sielcem i dostała najmniej pieniędzy. Ponadto coś za duże te okręgi. Kazimierz razem z Maczkami? Kasa pójdzie na Kazimierz, a Maczki nic z tego nie będą miały lub odwrotnie, zrobią coś za te pieniądze w Maczkach, a Ci z Kazimierza nawet tego nie zobaczą. Lepiej dostać mniej, ale być pewnym, że kasa trafi w konkretne miejsce blisko mnie.

  • Skrzypo

   w sumie masz racje ale projekt dla działających wiec jeśli komuś zależy to będzie widział efekty, myśle ze wiekszość aktywnych widzi zmiany jakie są dokonywane w Sosnowcu

 • Ędward

  Ogarnijcie tą Niwke w końcu.. Rondo koło Aldiego budujecie juz z 2 lata.. Wogole po chuj ten Aldi koło Biedronki , i tak upadnie zaraz.. hehe, zobaczymy na co te 430tys pojdzie :).

 • grześ

  No ale sprawiedliwość Środula najstarsza więc dostanie najmniej ale logika brawo państwo radni ze środuli