Wspólne kolędowanie mieszkańców z prezydentem Sosnowca i radnymi za nami [ZDJĘCIA+WIDEO]

We wtorek, 20 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbyło się Miejskie kolędowanie, które było świetną okazją do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów i złożenia życzeń pozostałym mieszkańcom miasta.

Miejskie kolędowanie w Muzie - fot. UM Sosnowiec

Miejskie kolędowanie w Muzie – fot. UM Sosnowiec

W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy Sosnowca, samorządowcy, przedstawiciele świata sportu, kultury i polityki. – Spotkamy się po raz drugi. Chcemy wspólnie z mieszkańcami przeżywać ten radosny czas – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Spotkanie miało na celu kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd, ale także wsparcie finansowe chorej dziewczynki. – Podczas kolędowania zbierane są pieniądze na rzecz chorej Mai – dodał Chęciński.

Wśród zebranych gości znalazło się wielu darczyńców, jednak na szczególną uwagę zasługuje kapitan drużyny Zagłębia Sosnowiec – Sebastian Dudek, który wraz z prezesem, Marcinem Jaroszewskim, przekazali 10 tysięcy złotych na leczenie dla dziewczynki.

Swoimi wokalnymi umiejętnościami pochwalili się radni, pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wolontariusze, pracownicy szpitala, młodzi piłkarze, ale prawdziwą furorę zrobił prezydent Sosnowca, który zaśpiewał świąteczny utwór. Śpiewom, tańcom i dobrej zabawie nie było końca.Powiązane posty

 • Dzidka

  Pytam tak tylko ze zwykłej ciekawości bo może kiedyś skorzystam z „kultywowania tradycji wspólnego śpiewania kolęd” – co trzeba zrobić aby znaleźć się na sali w Muzie. Kto kompletuje grono zaszczyconych śpiewem Pana Arka?

  • Kolędownik

   Droga Dzidko. Nikt nikogo nie kompletuje ponieważ wstęp jest darmowy i każdy może przyjść „prosto z ulicy”. Byłem już w zeszłym roku na kolędowaniu w Muzie. Impreza bez oficjalnego zadęcia, dużo mieszkańców, piękne (a czasem zabawne) wykonania kolęd i piosenek w świątecznym nastroju. Wystarczyło przyjść do Muzy i osobiście się przekonać jak to wygląda.

 • Fix

  No cóż, z jakością wykonów niektórych „gwiazd’ nie jest najlepiej, ale to przecież tylko kolędy! Na będzińskim festiwalu kolęd i pastorałek możemy już wybierać w czymś zdecydowanie ambitniejszym.

 • Paweł Cheliński

  naprawdę super ten pomysł Sosnowcu