Wspólnie śpiewajmy najpiękniejsze polskie kolędy. Seria koncertów w mieście

Przed nami wyjątkowy, świąteczny czas. Aby podkreślić tą niezwykłą okazję i wprowadzić się w świąteczną atmosferę warto wybrać się na wspólne kolędowanie. Okazji będzie kilka.

Nowy logotyp Muzy - fot. PL

Nowy logotyp Muzy – fot. PL

Wspólne kolędowanie rozpocznie się w Muzie. Niezwykle klimatyczny, a jednocześnie pełny energii koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra odbędzie się 18 grudnia. W programie znajdą się utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu, które mieszać się będą z energetycznymi, nowoczesnymi aranżacjami. Śpiewom, tańcom i dobrej zabawie nie będzie końca.

20 grudnia na scenie sosnowieckiej Muzy pojawią się m.in. mieszkańcy Sosnowca, samorządowcy, przedstawiciele świata sportu, kultury i polityki. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów oraz złożenia sobie życzeń.  – Spotkamy się po raz drugi. Chcemy wspólnie z mieszkańcami przeżywać ten radosny czas – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

27 grudnia, już tradycyjnie w parafii pw. św. Tomasza Apostoła odbędzie się Rodzinne Kolędowanie. Spotkanie w neogotyckim wnętrzu zabytkowego kościoła już na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Sosnowca. Tym razem muzyczną atrakcją wieczoru będzie znany i ceniony zespół Zakopower. Kapela Sebastiana Karpiela – Bułecki zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, podkreślając swoją muzyką urok świątecznego czasu.Powiązane posty