[ready_google_map id=’1′]

W trakcie wyborów samorządowych mieszkańcy m.in. Będzina i Czeladzi wybiorą także władze powiatowe. Na kandydatów czeka w sumie 27 mandatów, które zostały rozdzielone na 4 okręgi. 10 radnych wybranych zostanie w Będzinie, 6 z Czeladzi, 5 z okręgu obejmującego Wojkowice, Siewierz i Mierzęcice, a 6 z okręgu Bobrowniki, Psary i Sławków.

Okręg 1 (Będzin)

3. KW Prawo i Sprawiedliwość

1. Arkadiusz Watoła, 2. Maria Kaim, 3. Adrian Dzienisiewicz, 4. Katarzyna Maciejewska, 5. Dorota Białek, 6. Krzysztof Klebach, 7. Krystyna Broda, 8. Barbara Pietrasz, 9. Danuta Pigulak-Wąsowicz, 10. Zbigniew Krzyżkiewicz, 11. Halina Wójcik, 12. Anna Demowska, 13. Tomasz Bańka, 14. Paweł Szewczyk, 15. Edward Kaczyński, 16. Stefania Książek, 17. Marek Leszczyński, 18. Magdalena Hyla, 19. Kacper Rady, 20. Pilch Elżbieta .

4. KW Platforma Obywatelska RP

1. Robert Szpinda, 2. Radosław Baran, 3. Edyta Starzyńska, 4. Radosław Nawara, 5. Halina Wesołowska, 6. Teresa Gola, 7. Paweł Tarabuła, 8. Danuta Stalmach, 9. Jan Kowal, 10. Anna Kluczna, 11. Bartłomiej Złocki, 12. Edyta Chojnacka, 13. Jolanta Kasprzyk, 14. Urszula Chmielarska, 15. Ryszard Tkacz.

6. KKW SLD Lewica Razem

1. Łukasz Jan Komoniewski , 2. Sebastian AdrianSzaleniec  , 3. Elżbieta MariaKwaśnicka , 4. Halina Jadwiga Mentel , 5. Rafał JanPietrzyk , 6. Daria Liliana Paterek , 7. Jacek Stanisław Kołacz , 8. Janusz Lech Małota , 9. Błażej Sebastian Kabat , 10. Bożena FranciszkaRespondek , 11. Renata Elżbieta Stanek-kozłowska , 12. Patrycja Hanna Gruca-hołota , 13. Wiesław Jędrusik , 14. Rafał Zbigniew Kubicki , 15. Robert Jan Świgoń , 16. Wojciech Tomasz Mosur , 17. Leszek Zbigniew Wyderka , 18. Agnieszka Dorota Nowak-Chrostowska , 19. Kamil AdrianGrabowski , 20. Marek Strózik

24. KWW Inicjatywa Samorządowa

1. Lazar Adam Ignacy, 2. Szydłowski Adam Stanisław, 3. Mandat Mirosława Maria, 4. Kowal Czesław Wiesław, 5. Starościak-Rychlik Magdalena Anna, 6. Żmuda Krzysztof Ryszard, 7. Słuszniak Agnieszka Maria, 8. Wołc Zdzisław Władysław, 9. Chmielewska Dorota Maria , 10. Fonfara Mateusz Łukasz, 11. Bil Grażyna Józefa, 12. Białas Mateusz Adrian, 13. Trzcionka Joanna Renata, 14. Zbiróg Adam, 15. Gawlak Wiesław Józef, 16. Kubik Iwona Czesława, 17. Szymańska Halina Teresa, 18. Magiera Daniel

25. KW Komitet rozwoju Zagłębia

1. Emil Bystrowski, 2. Urszula Płazak, 3. Sławomir Sękala, 4. Ewa Lacek, 5. Krzysztof Szejbak, 6. Bożena Szajerska, 7. Krzysztof Cała, 8. Dorota Korus, 9. Roman Adamczyk, 10. Anna Koczur, 11. Damian Kania, 12. Janusz Gabrysiak, 13. Ewelina Wylężek, 14. Małgorzata Bober, 15. Elżbieta Tasak-tobera, 16. Magdalena Pawłowska, 17. Tadeusz Dul, 18. Sławomir Dzierżanowski, 19. Albert Semeniuk, 20. Michał Sobolewski

28. KWW „Grupa Bogocza- Będzin Lepiej”

1.  Bogocz Krzysztof Paweł, 2. Janas Miłosz Jan, 3. Madej Klaudia Daniela, 4. Mokry Paweł Karol, 5. Kwaśniak Ewa

Okręg 2 (Czeladź)

3. KW Prawo i Sprawiedliwość

1. Mateusz Drożdżowski, 2. Małgorzata Chojnacka, 3. Jarosław Deleska, 4. Krzysztof Śląski, 5. Waldemar Piotrowski, 6. Zofia Drwal, 7. Beata Zatońska, 8. Grzegorz Makówka, 9. Anna Cieślik, 10. Robert Chanak, 11. Longina Bacia, 12. Hanna Szotowska.

4. KW Platforma Obywatelska RP

1. Beata Zawiła, 2. Sobiesław Poniatowski, 3. Anna Hetmańczyk, 4. Stefan Stroiński, 5. Dorota Bąk, 6. Rafał Styczeń, 7. Agnieszka Nowak, 8. Kazimierz Marczak, 9. Anna Kliś, 10. Krzysztof Francikowski, 11. Lidia Szkoc, 12. Marek Mrozowski.

6. KKW SLD Lewica Razem

1. Krzysztof Michał Malczewski , 2. Jerzy  Rebeta , 3. Agnieszka Alicja Komoniewska-Podleśny , 4. Władysław Ryszard Oczkowicz , 5. Michał Andrzej Słomka , 6. Andrzej Maksymilian Oleś , 7. Barbara Julia Kruczkowska , 8. Beata Ewa Marcinkowska , 9. Kazimierz Rajchel , 10. GrażynaJaroń , 11. Bożena JolantaPodgórska , 12. Łukasz Marcin Gątkiewicz

24. KWW Inicjatywa Samorządowa

1. Zbigniew MarianSzaleniec , 2. Jan BogusławPowałka , 3. Sławomir Arkadiusz Święch , 4. Danuta Strzelec-bednarczyk , 5. Anna Piech , 6. Andrzej IreneuszGrolik , 7. Sergiusz Przemysław Strączek , 8. Rafał ZdzisławNiemczyk , 9. Czesław Badura , 10. Małgorzata ZuzannaRajca  , 11. Katarzyna Makuła , 12. Karolina Penar

25. KW Komitet rozwoju Zagłębia

1. Mariusz Kozłowski, 2. Koczotowska Anna, 3. Kotuła Tomasz, 4. Jasiak-Fik Justyna, 5. Jurkiewicz Piotr, 6. Kiesiewicz Janina, 7. Sołtysik Waldemar, 8. Piskorz Mirosława, 9. Witkowska Zofia, 10. Służałek Tomasz, 11. Klima Iwona

27. KWW Czeladzianie

1. Teresa Ewa Kosmala , 2. Teresa Wąsowicz , 3. Teresa Kocot , 4. Jacek Stanisław Pilarek , 5. Lena Marzena Wardenga , 6. Dariusz Piotr Ogłódek , 7. Ilona Elżbieta Mrozowska , 8. Andrzej Wojciech Chlebowczyk , 9. Katarzyna Walaszek Wioleta , 10. Joanna Grażyna Jędrusik . 11. Andrzej Wojciech Cieślik

Okręg 3 (Wojkowice, Mierzęcice, Siewierz)

3. KW Prawo i Sprawiedliwość

1. Dorota Kowalik, 2. Jan Kubik, 3. Łukasz Katolik, 4. Bartłomiej Małota, 5. Aneta Łata, 6. Lucyna Czapla, 7. Włodzimierz Bugajski, 8. Krystian Żelazny, 9. Tadeusz Płatek, 10. Maria Rzepecka.

4. KW Platforma Obywatelska RP

1. Zofia Gajdzik, 2. Tadeusz Adamski, 3. Marcin Majewski, 4. Krzysztof Kobiałka, 5. Grzegorz Janota, 6. Mirosława Całka, 7. Karol Niedbał, 8. Danuta Kleszcz, 9. Jerzy Szwengruben, 10. Małgorzata Koziarska

6. KKW SLD Lewica Razem

1. Przemysław Bartosz Pasamonik , 2. Monika Anna Pawłowska , 3. Tadeusz Ryszard Wtorek , 4. Janina Kazimiera Jagodzik , 5. Wioletta Wiesława Dziuba , 6. Radosław Jarosław Kurkowski , 7. Magdalena Joanna Gnacik , 8. Ewa Oleś-olesińska , 9. Wanda Danuta Kubisa , 10. Jan Mucha

24. KWW Inicjatywa Samorządowa

1. Jerzy Stanisław Podleżyński , 2. Janusz Zdzisław Nawrot , 3. Sylwia Monika Nikiel , 4. Elżbieta Teodozja Chabińska ,  5. Wioletta Barbara Śliwińska-Harężlak ,  6. Jerzy Bogusław Jasik

25. KW Komitet rozwoju Zagłębia

1. Stanisław Paks, 2. Dariusz Łukasik, 3. Andrzej Cembrzyński, 4. Anna Surma, 5. Magdalena Kreczko, 6. Aleksander Mańdok, 7. Rafał Kacperczyk, 8. Anna Kolasińska, 9. Anna Biela, 10. Lidia Maltazar – Czerczak

26. KWW Małgorzaty Miłoch

1. Marzena Monika Kuczyńska-Chałada , 2. Małgorzata Joanna Miłoch , 3. Sławomir Maciej Gwoździewicz

Okręg 4 (Bobrowniki, Psary, Sławków)

3. KW Prawo i Sprawiedliwość

1. Włodzimierz Trzcionka, 2. Stanisław Paś, 3. Jolanta Białas, 4. Alina Szaleniec, 5. Ewa Niewiara, 6. Henryk Flak, 7. Lidia Bork, 8. Jacek Strąk, 9. Olga Sobolewska, 10. Henryka Rudek, 11. Beata Olszewska, 12. Krzysztof Kopka

4. KW Platforma Obywatelska RP

1. Teresa Płoszaj-Binko, 2, Agnieszka Borek-Brzezińska, 3. Małgorzata Reczko, 4. Zdzisław Pitas, 5. Małgorzata Barańska, 6. Monika Kluczewska, 7. Jakub Maleta, 8. Marcin Laskowski.

6. KKW SLD Lewica Razem

1. Lidia Lucyna Polak , 2.Ewa Katarzyna Bierońska , 3. Przemysław Krasoń , 4. Rafał Jan Adamczyk , 5. Cezary Konstanty Garczarczyk , 6. Krystyna Halina Cieśla , 7. Beata Violetta Wiatr , 8. Janusz Roman Sikora , 9. Joanna Bartos , 10. Andrzej Sylwester Sewulok , 11. Wojciech Władysław Wnuk  , 12. Mariusz Adam Korpak

24. KWW Inicjatywa Samorządowa

1.Jerzy Paweł Kozieł , 2. Henryk Wacław Kolczyk , 3. Jan Stanisław Kraśkiewicz, 4. Zofia Jadwiga Roch, 5. Ewa Woźniak

25. KW Komitet rozwoju Zagłębia

1. Marian Kozieł, 2. Arkadiusz Ziemba, 3. Jacek Ziętal, 4. Halina Wierżbicka, 5. Maria Dziedzic, 6. Edyta Husarz, 7. Dorota Kubica-bąk, 8. Zbigniew Waluga, 9. Adam Dróżdż, 10. Aneta Kała, 11. Tomasz Kot, 12. Mirosław Jodko

Artykuły powiązane

Koalicja PO-PiS w powiecie? Były prezydent Będzina przewodniczącym rady

Były prezydent Będzina został w poniedziałek przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego. Co ciekawe, nowy starostą jest przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Arkadiusz Watoła.
Opublikowano: 01 Gru 2014

SLD i PiS z najlepszymi wynikami w powiecie będzińskim. Kto nowym radnym?

Poznaliśmy nazwiska 27 osób, którzy w czterech okręgach wyborczych zdobyli mandaty do Rady Powiatu Będzińskiego. Najwięcej jest z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Opublikowano: 18 Lis 2014

Znamy skład Rady Miejskiej w Będzinie. Najwięcej radnych ma… komitet prezydenta Komoniewskiego

W Będzinie poznaliśmy skład 23-osobowej Rady Miejskiej. Choć żaden komitet nie uzyskał większości, najwięcej radnych weszło z grupy prezydenta, Łukasza Komoniewskiego.
Opublikowano: 18 Lis 2014

Droga kandydatko, drogi kandydacie – posprzątaj po sobie wyborczy śmietnik [ZDJĘCIA]

Kampania wyborcza przed 16 listopada była długa i intensywna. Najbardziej odczuwają ją zapewne mieszkańcy Sosnowca, który stał się jednym wielkim słupem ogłoszeniowym.
Opublikowano: 18 Lis 2014