Zagłębie Sosnowiec testuje i przegrywa sparing z Rozwojem Katowice [WIDEO+ZDJĘCIA]

W środę piłkarze Zagłębia rozegrali sparing z II-ligowym Rozwojem Katowice. Lepsi okazali się katowiczanie, którzy wygrali 3:2.

Sparing Zagłębia Sosnowiec z Rozwojem Katowice – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Działacze Zagłębia Sosnowiec nie próżnują i dzień po pucharowym starciu zorganizowali sparing, w którym wystąpili zawodnicy z akademii i piłkarze, którzy nie zagrali z Wisłą Kraków. Była to też znakomita okazja do przetestowania m.in. grającego wcześniej we Francji i Anglii zawodnika.

Pierwotnie mecz miał się odbyć na boiskach Stadionu Ludowego, ale z powodu obfitych opadów deszczu został przeniesiony na boisko, na którym swoje domowe mecze rozgrywa AKS Niwka Sosnowiec.

Sosnowiczanie dość szybko wyszli na prowadzenie. Testowany zawodnik wpadł w pole karne i strzelił w kierunku dalszego słupka. Po przerwie na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Dawid Ryndak. Niestety gracze Rozwoju szybko odpowiedzieli i po strzale Dawida Domańskiego zdobyli kontaktowego gola.

W 64. minucie wyrównującą bramkę strzelił dobrze znany sosnowieckim kibicom Mateusz Wrzesień, który pod koniec spotkania ponownie wpisał się na listę strzelców. W ekipie Rozwoju zagrał również wychowanek sosnowieckiego klubu – Tomasz Szatan.

Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 – Zawodnik Testowany (10.), 2:0 – Ryndak (47., karny) – 2:1 – Domański (55.), 2:2 – Wrzesień (64.), 2:3 – Wrzesień (87.)

Zagłębie: Fabisiak (46. Czaplak) – Klama (65. Kalwasiński), Nejmski (65. Błach), Krzykowski (65. Szczepański), Pawlik (46. Michalski) – Cichowicz (46. Ryndak), Bała (46. Stach), Syguła (65. Reder), Mularczyk (46. Baranowski) – zawodnik testowany (46. Janosz), zawodnik testowany (87. Zelek).

Rozwój: Gocyk – Król, Kopczyk, Jaroszek, Sobotka, Barwiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Tabiś, Żak. Grali także: Mielnik, Domański, Gałecki, Kowalski, Szatan, Wrzesień, Wróbel.