Zagłębiowski zespół wypuszcza epkę dla swoich fanów [WIDEO]

Na podsycenie apetytów na drugi długogrający album Fair Weather Friends wypuszczają EPkę „Hello Sunday”, na której znalazło się 5 premierowych utworów.

Fair Weather Friends – fot. Weronika Twardowska

Fair Weather Friends – fot. Weronika Twardowska

– Ta płyta to zbiór letnich piosenek i nasz spontaniczny zryw. W muzyce fascynuje nas złożoność, ale równie mocno prostota, która nie raz bywa bardzo pozorna. Postanowiliśmy więc nie zwlekać i pokazać kilka stworzonych niedawno piosenek – ktoś powiedział „zróbmy to za 4 dni” i oto jest – mówi Maciek Bywalec, perkusista zespołu.

„Hello Sunday” jest trzecim po EP „Eclectic Pixels” (2012) i albumie „Hurricane Days” (2014) wydawnictwem w historii zespołu,. Otwiera je utwór „Love Won`t Make It Easier”, który powstał we współpracy z EXA Studio. Kolarski klip kręcony był w austriackich Alpach i na południu Francji. Oprócz niego usłyszeć można „Wired”, „On Hold” , „Portamento”, w którym śpiewa Rafał Skowroński z zespołu Jóga oraz niemal tytułowy „Sunday”.

Ta cisza trwała zdecydowanie za długo, dzisiaj wjeżdżamy z nowym materiałem! #hellosunday

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @fair_weather_friends

Nową Epkę Fair Weather Friends będzie można pobrać za darmo ze strony internetowej zespołu lub kupić w postaci fizycznego krążka. Za mix i mastering odpowiadają Mateusz Zegan – muzyk zespołu oraz Haldor Grunberg.

Fair Weather Friends – „Love Won’t Make It Easier”

Fair Weather Friends – „Wired”

Fair Weather Friends – „On Hold”

Fair Weather Friends feat. Rafał Skowroński (Jóga) – „Portramento”

Fair Weather Friends – „Sunday”Powiązane posty