Zagłębiowski zespół z nowym klipem. Pojawią się także na Open’er Festival [WIDEO]

„Cardiac Stuff” to tytuł nowego singla promującego debiutancki album zagłębiowsko-śląskiego zespołu Fair Weather Friends. Premierę płyty przewidziano na jesień, ale już teraz można obejrzeć teledysk do tego utworu.

Fair Weather Friends - fot. materiały prasowe

Fair Weather Friends – fot. materiały prasowe

Dotychczas Fair Weather Friends mają na swoim koncie znakomicie przyjętą EP Eclectic Pixels (wyd. własne 2012 r.) oraz multisingiel „Fly By”, wybrany singlem roku przez słuchaczy radia Roxy FM. Na początku tego roku zespół związał się kontraktem płytowym z Warner Music Poland.

Na debiutanckim krążku, którego premierę przewidziano na jesień, znajdzie się 12 utworów wyprodukowanych przez Mateusza Zegana (gitarzystę i klawiszowca FWF) oraz Haldora Grunberga. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, znany poznański producent występujący w zespole Rebeka.

Teledysk do „Cardiac Stuff” to wizualna, melancholijna opowieść o samotności, miłości, walce i tęsknocie za czymś – nie do końca nazwanym. – Punktem wyjścia oraz istotnym elementem wpływającym na formę klipu i samą pracę przy jego realizacji jest dokumentalny charakter zdjęć – wyjaśnia Piotr Steczek, reżyser klipu.

W teledysku wystąpiły zawodniczki kobiecych drużyn hokejowych: UKHK Unia Oświęcim i Kojotki – Naprzó Janów. W główną rolę wcieliła się Gosia Metyk – młoda hokeista Unii Oświęcim – pojawiając się po raz pierwszy przed kamerą. Krótką obecność na planie zaznaczyła także blogerka modowa Juliette Kuczyńska, znana jako Maffashion.

 

 

Za produkcję klipu odpowiada katowickie Exa Studio. Autorem zdjęć jest Kacper Sędzielewski, natomiast za postprodukcję odpowiada Mateusz Pirecki. Exa Studio to młode, prężnie rozwijające się studio filmowe – które oprócz działalności stricte komercyjnej ma na swoim koncie także udział w licznych inicjatywach z pogranicza sztuki i kultury. Katowickie studio jest odpowiedzialne, min. produkcje dwóch pierwszych wideoklipów Fair Weather Friends „Foture Player” oraz „Fly By”, Tabu „Nie chcę umierać”, czy Sambor ” Gravity”.

Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open’er, Coke i Free Form jest jedynie początkiem drogi.

Zagłębiowsko-śląsko kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład, nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który, eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. Na swoim koncie mają już ponad 100 występów w Polsce i za granicą. W 2014 zespół wkracza z jeszcze większą energią oraz nową płytą, odważnie eksplorującą muzykę taneczną i elektroniczną.

Aktualnie FWF szykują się do letnich koncertów, w tym do występu na Open’er Festival. Zespół pojawi się 2 lipca na Tent Stage.Powiązane posty