Kolejne zagłębiowskie miasto prezentuje swój film promujący miasto i jego rozwój

Na mieszkańców Czeladzi czeka miły, świąteczny upominek. W internecie pojawił się film zatytułowany „Czeladź – stare miasto, nowe możliwości”, promujący miasto.

Czeladź - fot. You Tube

Czeladź – fot. You Tube

Zaprezentowany kilka dni temu spot pokazuje w atrakcyjny i przejrzysty sposób obraz całego miasta z wieloma jego aspektami. – Film pokazuje to, z czego czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, jak piękne jest nasze miasto – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W roli niemych, ale jakże wymownych przewodników występują najwybitniejsi w Polsce trenerzy i specjaliści w takich dyscyplinach jak: parkour, street workout, 3run i freestyle gymnastic.

W spocie zobaczyć można m.in. widok na miasto z lotu ptaka, Pałac Saturna, noeromańską parafię św. Stanisława Biskupa i Męczennika, rynek, rzeźbę czarownicy czy nowe tereny inwestycyjne, a także usłyszeć krótką historię rozwoju starego miasta.

Wśród mieszkańców już pojawiły się głosy, że film powoduje wzrost poziomu lokalnego patriotyzmu i godności bycia czeladzianinem. Jak wiadomo, dobra reklama to zyska dla miasta.

Dla sympatyków miasta poza granicami Polską, przygotowano wersję angielską filmu promującego Czeladź.Powiązane posty

 • zyd_wyborczy

  Film dobrze zrealizowany, dość dobrze ukazuje zalety jakimi miasto może się poszczycić. Jako mieszkaniec Czeladzi muszę jednak stwierdzić, że film wycisnął 100% zalet jakie można było przytoczyć – we wszystkich innych aspektach jest marne bądź tragicznie, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest faktem, że Szaleniec poruszył ten wieloletni zastój, i dał nadzieję, że może być lepiej, do tego jednak jeszcze bardzo daleka droga.

 • steveminion

  I znowu najważniejszy kościół, na pewno przyciągnie inwestorów… Dobrze, że chociaż dali czarownicę dla równowagi 🙂

 • .pen

  Nudy na pudy, zero pomysłu, szkoda, że półtorej godziny nie trwa – można by w kinach puszczać 🙂

 • werty2

  Nie jest taki zły ten film. Zastanawiałem się czego tutaj zabrakło… Nie ma komunikacji miejskiej i faktycznie miasto nie ma się za bardzo czym pochwalić w tej kategorii. Przydałby się remont i przebudowa linii tramwajowej na dwutorową…

 • Stolica zagłymbia to się prężnie rozwija,buduje się mnóstwo żabek i biedronek, wesołych miasteczek, nawet chodniki się remontuje, no i powiedzcie kochani wyborcy, czy taki radny na tableta nie zasługuje?