Kolejny dzień z ulewami. Zalane ulice, parking M1 stał się wielkim jeziorem [WIDEO+ZDJĘCIA]

Kolejny dzień z załamaniem pogody w regionie. Ulewne deszcze zalały kolejne ulice, a parking centrum handlowego przypominał niemały zbiornik wodny.

Zalana ulica Ignacego Krasickiego w Będzinie - fot. Artur Bielecki

Zalana ulica Ignacego Krasickiego w Będzinie – fot. Artur Bielecki

W poniedziałek ogromna ulewa przeszła nad Sosnowcem, a największe „wrażenie” zrobiło m.in. zalanie samochodu pod wiaduktem na Żeromskiego.

Jednak Sosnowiec nie był jedynym miastem, które ucierpiało tego dnia. Aura dała się we znaki m.in. mieszkańcom Sławkowa. Skutki nawałnicy to połamane drzewa i zatarasowane drogi, pozrywane linie energetyczne i telefoniczne i podtopione budynki. Ulewny deszcz i grad w ciągu 20 minut zamieniły w potoki niżej położone ulice miasta.

Od uderzenia pioruna doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej na wieży parafialnego kościoła.
Dzięki błyskawicznej reakcji i natychmiastowemu wezwaniu strażaków, skończyło się na silnym zadymieniu wnętrza kościoła. Opad był tak intensywny, że ulicami i rowami odwadniającymi płynęły ilości wody przekraczające ich przepustowość.

Zgodnie z ostrzeżeniem IMGW, we wtorek również występowały silne opady.

Jak informują nas czytelnicy, mocno ucierpiał powiat będziński. W Czeladzi, w kilku miejscach, drzewa zatarasowały drogi, a w Będzinie zalało ulicę Ignacego Krasickiego – utrudnienia były na tyle duże, przez długi okres droga do przychodni i starostwa była zablokowana. Fotografie otrzymaliśmy od Artura Bieleckiego.

Prawdziwy szok przeżyli klienci Centrum Handlowego M1 w Czeladzi. Parking, w ciągu zaledwie kilku minut, stał się wielkim zbiornikiem wodnym. Film w serwisie YouTube zamieścił użytkownik, Patryk Nowakowski.

Utrudnienia pojawiają się także po ulewie, która przeszła nad regionem ok godz. 21 i 22.

Czekamy na Wasze zdjęcia – ślijcie je na redakcja@twojezaglebie.pl

AKTUALIZACJA 22.28

Sosnowiec ponownie „oberwał”. Jak informuje nasz czytelnik Jakub, „skrzyżowanie Gospodarczej z Suchą i Małobądzką nieprzejezdne. Orla na wysokości przystanku autobusowego też”. Wiadukt przy Piłsudskiego znowu tonie…

Jak informują czytelnicy, w trakcie nocnej burzy ucierpiał też Będzin – na Syberce nie było prądu. Po 22 ponownie zamknięto ulice Krasickiego w Będzinie, „popłynęła” także Orla w Sosnowcu – zdjęcia od Łukasza Starczewskiego.

AKTUALIZACJA 22.57

Źle również prezentuje się sytuacja w Dąbrowie Górniczej. Jak poinformował wiceprezydent, Damian Rutkowski, zamknięty jest zjazd w ulice Kasprzaka od ulicy Piłsudskiego. Po przejściu dwóch ulewnych burz nad Dąbrową Górniczą na wysokości przejścia dla pieszych pojawiła się wyrwa w drodze.

Nasi czytelnicy pod postem na Facebooku informują, że w wielu miejscach są ogromne problemy

AKTUALIZACJA 23.21

Niepokojące informacje otrzymaliśmy także od pani Beaty, naszej czytelniczki. Pod wodą utonął także Park Sielecki

Zalany Park Sielecki - fot. Beata Bajer

Zalany Park Sielecki – fot. Beata Bajer

 Powiązane posty

  • Rafał

    Pomagamy w odszkodowaniach po zjawiskach losowych. Kontakt sautec@onet.pl

  • Masz

    Niezła niespodzianka po zakupach strach tam teraz w deszcz jechać 😀